Астрономи виявили невідоме небесне тіло Автор: Lesly · Опубліковано: 08.04.2010 12:34 · Розділ: Наука

В сузір'ї Тельця було виявлено астрономічний об'єкт, який дослідники не можуть віднести до жодної з відомих нині категорій небесних тіл. Повідомлення про новий об’єкт було опубліковано в науковому віснику Astrophysical Journal Letters.

Відкриття було здійснене, коли астрономи вивчали ділянку активного зореутворення в сузір'ї Тельця з допомогою оглядової камери орбітального телескопа "Хаббл" і наземної обсерваторії Геміні (Gemini). Новий об’єкт, який науковці не можуть віднести до жодної з існуючих на даний час, є одним з компаньйонів в подвійній системі з коричневим карликом.

Новий об’єкт, що входить до подвійної системи, вчені не можуть віднести до жодної з відомих категорій. Фото взято з сайту gemini.edu
Новий об’єкт, що входить до подвійної системи, вчені не можуть віднести до жодної з відомих категорій. Фото взято з сайту gemini.edu

Вивчення об'єкту засвідчило, що він надто легкий для того, щоб його можна було віднести до коричневих карликів, адже його маса не перевищує 10 юпітеріанських. За сучасною класифікацією, до коричневих карликів відносять об’єкти масою від 13 юпітеріанських мас. А відносно молодий вік космічного тіла, якому не більше мільйона років, не дозволяє зарахувати його до планет-гігантів, для утворення яких необхідно значно більше часу.

Дослідники поки запропонували назвати об’єкт недорозвиненим коричневим карликом, оскільки він, найбільш імовірно, утворився так як утворюються справжні коричневі карлики.

Трохи раніше астрономи повідомили, про відкриття ще одного нового класу астрономічних об'єктів, які було запропоновано називати суперпланетарними туманностями.

Джерело: nakanune.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.