В Новій Зеландії запропонували новий метод лікування діабету Автор: Lesly · Опубліковано: 08.04.2010 09:17 · Розділ: Наука

У Новій Зеландії стартувало дослідження щодо лікування діабету у людей за допомогою імплантованих свинячих клітин. Для участі в експерименті компанія Living Cell Technology запросила 8 осіб, яким пересадили клітини підшлункової залози новонароджених поросят.

Вчені вважають, що свинячі клітини, прижившись в людському організмі, почнуть продукувати інсулін, щоправда не людський, а свинячий. Однак, запевняють науковці, ці два гормони практично не відрізняються за хімічним складом, крім того свинячий інсулін відмінно справляється із регуляцією рівня цукру в крові людей. Медики стверджують, що в разі успішного проведення випробування даної методики, вдасться уникати безлічі ускладнень, які викликає діабет, таких як втрата зору, захворювання серцево-судинної системи, проблем з легенями та кінцівками.

Керівник дослідження Боб Еліот визнає, що навіть у випадку найбільш позитивних результатах експерименту повністю перемогти діабет буде неможливо. Крім того, багато фахівців небезпідставно вважають, що імплантація чужорідних клітин зробить організм людини більш вразливим до деяких інфекційних захворювань.

Новозеландські поросята тривалий час перебували в біологічній ізоляції, а тому не можуть бути джерелом небезпечних вірусів. Фото взято з сайту wordpress.com
Новозеландські поросята тривалий час перебували в біологічній ізоляції, а тому не можуть бути джерелом небезпечних вірусів. Фото взято з сайту wordpress.com

Треба сказати, що деякі лікарі припускають навіть те, що після введення свинячих клітин, людина стане більш вразливою до ендрогенних ретровірусів. Однак, новозеландські фахівці переконують, що для дослідів вони використовували місцевих поросят, які протягом останніх 150 років перебували в біологічній ізоляції. Тому в їхніх організмах ретровірусів до цього часу не виявляли. "Ці поросята жили в повністю закритій екосистемі, в їхніх організмах немає вірусів", - розповідає Еліот.

На сьогоднішній день у світі вже проводилися аналогічні операції. Першопроходцями тут стали медики із Нової Зеландії, які провели серію операцій в 1995 році, вдруге експеримент був повторений в Росії в 2007 році за участю 10 пацієнтів. Про намір провести схоже дослідження вже повідомили китайські лікарі.

Як стверджують новозеландські вчені, імплантовані клітини вироблятимуть інсулін щонайменше протягом 12 років після операції. Для проведення експерименту тут було відібрано 8 пацієнтів, що страждають найбільш важкою формою діабету першого типу, яке характеризується тим, що організм знищує клітини, які виробляють в організмі інсулін.

Джерело: newsland.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.