За парту в 100-літньому віці Автор: Lesly · Опубліковано: 07.04.2010 15:37 · Розділ: Життя

Як повідомляє видання Ananova, мешканка міста Цізнань, що знаходиться в китайській провінції Шаньдун, у 102 роки вперше пішла до школи. Ма Сюсіань мріяла про школу все життя, однак, доля змусила її в 13 років почати працювати, а у 18 - вийти заміж.

Можливість здійснити свою заповітну мрію Ма Сюсіань надав один із навчальних закладів, дізнавшись про бажання старенької вчитися з інтерв’ю, взятого в неї місцевої газетою. Саме завдяки цьому 102-річна китаянка на один день стала ученицею першого класу. Однак, вік уже такий, що на уроках, щоб краще чути довелося використовувати слуховий апарат, а для читання книг - лупу.

Ма Сюсіань на першому занятті в школі. Фото взято з сайту chinafreepress.org
Ма Сюсіань на першому занятті в школі. Фото взято з сайту chinafreepress.org

За своє життя Ма Сюсіань досягла чимало: практично всі її дев’ятеро дітей отримали вищу освіту. 58-річний І Фенсінь, син жінки, розповів, що його мати навіть продавала коштовності, щоб тільки дати дітям можливість вчитися.

Після дня проведеного в першому класі, Ма Сюсіань подякувала вчителя та однокласникам і в подальшому пообіцяла старанно вчитися. За словами І Феньсіня, вчитися в школі було заповітною мрією його матері.

Джерело: chinafreepress.org


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.