На подвір’ї шекспірівського маєтку виявлено помийну яму Автор: Lesly · Опубліковано: 07.04.2010 14:31 · Розділ: Події у світі

Співробітники компанії Birmingham Archaeology, що є комерційним відгалуженням Бірмінгемського університету, проводять розкопки на місці, де колись розташовувався будинок Вільяма Шекспіра, знесений 250 років тому. Підземні пошуки вже дали перші результати.

Так, археологи стверджують, що їм вдалося знайти помийну яму, де збереглися осколки кераміки та зламана глиняна трубка. Незначним таке відкриття здається тільки на перший погляд, адже, як переконують дослідники, це найзначніша за кілька десятків років знахідка, що має відношення до великого британського поета і драматурга.

Будинок у Стратфорд-он-Ейвоні, в якому народився Шекспір. Фото взято з сайту wikimedia.org
Будинок у Стратфорд-он-Ейвоні, в якому народився Шекспір. Фото взято з сайту wikimedia.org

Розкопки ведуться на трьох ділянках маєтку, який Шекспір придбав у 1597 році після повернення з Лондона в зеніті слави до рідного Стратфорд-он-Ейвона. Тут поет жив до своєї смерті в 1616 році. Серед шекспірознавців це помешкання отримало назву "Нове місце" (New Place).

У 1759 році Френсіс Гестрел, тодішній власник будинку, втомившись від постійних візитів шанувальників творчості Шекспіра, спиляв дерево, яке, за переказами, було посаджене поетом. Щоб помститися, городяни побили йому вікна, і тоді чоловік зрівняв будинок із землею.

Не зберігся і план маєтку, тому розташування будинку та кімнат, а також господарських споруд, залишається невідомим. А виявлена в ході розкопок помийна яма, найбільш імовірно, знаходилася у дворі, і користувалися нею слуги.

Цими розкопками зацікавилося багато людей, особливо малознайомих із методами археологічних досліджень: вони сподіваються, що нарешті буде остаточно вирішено питання про авторство шекспірівських п'єс.

Джерело: newsland.ru


Інші новини розділу