Фізики створили 177-й елемент Автор: Lesly · Опубліковано: 07.04.2010 13:24 · Розділ: Наука

В результаті спільної роботи американських та російських вчених було вперше в історії синтезовано 117-й елемент таблиці Менделєєва. Керівником групи дослідників був російський вчений в сфері експериментальної ядерної фізики, академік Юрій Оганесян.

"Ми зафіксували шість подій народження ядер 117-го елемента і заповнили таким чином місце в таблиці Менделєєва між 116-м і 118-м елементами, що до цього часу було порожнім", - розповідає Оганесян.

Науковий експеримент, метою якого було створення нового хімічного елементу, розпочався влітку 2009 року. Для його утворення мішень з 97-го елемента, Берклію-249 на прискорювачі У-400 обстрілювали іонами кальцію-48. Дослідникам було важливо закінчити дослід менш ніж за рік, оскільки період напіврозпаду берклію становить 320 днів, тобто половина мішені за цей час мала розпастися.

Синтез нового елементу здійснювався на експериментальній установці - прискорювачі заряджених частинок циклотроні У-400. Як і в інших прискорювачах, заряджені частинки розганяються в цьому пристрої під впливом магнітного поля.

В природі не існує елементів з атомними номерами, які залежать від кількості протонів в ядрі атома, більше 92-го, тобто важчих урану. Більш важкі елементи можуть формуватися в атомних реакторах, а для утворення елементів важчих 100-го необхідне бомбардування мішені важкими іонами у прискорювачах. Надважкі елементи утворюються при злитті ядер мішені і "снаряда".

Джерело: belta.by


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.