Встановлено, чому підліткам важко вчитися Автор: Lesly · Опубліковано: 12.06.2015 12:17 · Розділ: Наука

Аналізуючи успішність школярів, вчені прийшли до висновку, що учням початкових класів навчання дається значно легше ніж старшокласникам. Зокрема, серед молодших дітей набагато більше відмінників, а старшим, щоб підкорити нові вершини знань, доводиться прикладати набагато більше зусиль, внаслідок чого вони частіше отримують нижчі оцінки.

Тривалий час вважалося, що причина цієї закономірності криється в різких психологічних змінах, що їх зазнають учні в перехідному віці. Щоб розвіяти всі міфи дослідники з університету Нью-Йорка вирішили розібратися, чи має така думка під собою об'єктивне фізіологічне підґрунтя.

Рецептори, які задіяні у процесах інтенсивного запам'ятовування, найбільш активні у дорослих гризунів, а також у малюків. Фото взято з сайту dailymail.co.uk
Рецептори, які задіяні у процесах інтенсивного запам'ятовування, найбільш активні у дорослих гризунів, а також у малюків. Фото взято з сайту dailymail.co.uk

У ході роботи науковці вивчали діяльність гіпокампу – ділянки головного мозку, що відповідає за пам'ять та довготривале зберігання інформації на лабораторних мишах. По результатах експериментів, було встановлено, що рецептори, які задіяні у процесах інтенсивного запам'ятовування, найбільш активні у дорослих гризунів, а також у малюків.

Натомість, у мишей, що досягли періоду статевого дозрівання, інтенсивність процесів запам’ятовування значно знижувалася. Крім того, було з’ясовано, що гормони, які викидаються в кров при стресі - стероїди - сприяють відновленню процесів запам’ятовування в особин перехідного віку. Разом з тим, на дорослих тварин вони мають протилежний ефект. Дехто купує стероїди отсюда, інші ж стараються уникати харчових добавок для підтримання здоров'я правильним раціоном харчування.

Врахувавши ці відкриття, дослідники зробили висновок, що стероїди здатні підвищити розумові здібності, але тільки у підлітків.

Джерело: oreanda.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.