Жаби здатні передбачати землетруси Автор: Lesly · Опубліковано: 03.04.2010 14:59 · Розділ: Природа

Рейчел Грант з британського Відкритого університету та її колеги з Оксфорда представили одне з не багатьох науково задокументованих свідчень аномальних змін в поведінці тварин задовго до землетрусів, а також під час і після таких явищ.

Біологи вивчали поведінку жаб перед порівняно сильним землетрусом (6,3 бала), що стався 6 квітня 2009 року в італійському місті Л'Акуїла (L'Aquila). Дослідження проходило на озері, що розмістилося на відстані 74 кілометрів від міста і, відповідно, епіцентру того землетрусу.

Чому за кілька днів до початку землетрусу жаби почали покидати своє озеро, дослідникам не вдалося зясувати. Фото взято з сайту digitaltorque.ca
Чому за кілька днів до початку землетрусу жаби почали покидати своє озеро, дослідникам не вдалося зясувати. Фото взято з сайту digitaltorque.ca

Тоді вчені відмітили, що за п'ять днів до землетрусу число самців в колонії раптово скоротилося на 96%, що було досить незвично, оскільки масова втеча припала на сезон розмноження. За три дні до землетрусу зникли всі жаби і повернулися тільки через шість днів після "підземної бурі".

Дослідники припускають, що земноводні тікали на височини, щоб уникнути повені чи потрапляння під каменепади і обвали. Як ці маленькі істоти дізналися про наближення катаклізму невідомо, але інша група вчених перед землетрусом зафіксувала аномальні зміни в іоносфері.

Науці вже відомі випадки "пророкування" тваринами землетрусів, однак, аномалії спостерігаються незадовго до розгулу стихії, а не за кілька днів, як у випадку, описаному вченими. В дикій природі подібні передбачення ще недостатньо вивчені.

Джерело membrana.ru


Інші новини розділу