Соєві добавки не захищають від діабету Автор: Lesly · Опубліковано: 03.04.2010 13:55 · Розділ: Наука

Співробітники Університету Гонконгу (КНР) розвіяли загальноприйняту думку про те, що соєві білки та ізофлавони, схожі за будовою на людський гормон естроген, допомагають контролювати рівень цукру в крові і запобігають розвитку діабету другого типу.

В ході дослідження науковці обстежили 180 старших жінок в яких була рання стадія діабету або переддіабетний стан. Всі учасниці експерименту перед цим не проходили ніяких курсів терапії. Їх поділили на три групи, перша з яких щодня приймала порошкову добавку з молочним білком, друга - молочний білок із соєвими ізофлавонами, а остання - добавку з соєвими білками та ізофлавонами. Від жінок не вимагалося змінювати свій раціон.

Найбільш ефективним методом профілактики діабету другого типу вважається здорове харчування та регулярні фізичні навантаження healthjockey.com
Найбільш ефективним методом профілактики діабету другого типу вважається здорове харчування та регулярні фізичні навантаження healthjockey.com

Повторне медичне обстеження через шість місяців після початку експерименту не виявило жодних покращень здоров’я в учасниць з другої та третьої груп. Крім того, що через дві години після прийому їжі рівень цукру падав.

Цукровий діабет другого типу проявляється порушенням обміну речовин при якому спостерігаються підвищення рівнів цукру в крові, що є результатом порушення вироблення інсуліну або механізмів його взаємодії з іншими клітинами.

З цим захворюванням стикаються в основному люди після сорока, коли організм починає виробляти інсулін в недостатніх кількостях, або коли відбуваються певні збої в його продукуванні. Найбільш ефективним методом профілактики діабету другого типу вважається здорове харчування та регулярні фізичні навантаження.

Джерело: yahoo.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.