Передчасне старіння нерозривно пов'язане з імунітетом Автор: Lesly · Опубліковано: 02.04.2010 15:35 · Розділ: Наука

Британські дослідники з Університету Бірмінгема, вивчаючи лабораторних черв'яків, виявили ген, який визначає тривалість життя, стан імунної системи та стійкість до різноманітних захворювань.

Ген, який у черв’яків називається DAF-16 властивий і багатьом іншим тваринам, а також людині. Саме тому, науковці припускають, що це відкриття допоможе в розробці нових методів боротьби із передчасним старінням та ослабленим імунітетом.

Стан імунної системи та процеси старіння нерозривно пов’язані між собою. Фото взято з сайту wordpress.com
Стан імунної системи та процеси старіння нерозривно пов’язані між собою. Фото взято з сайту wordpress.com

У ході роботи науковці порівнювали тривалість життя, стійкість до стресів та стан імунітету у чотирьох видів черв’яків. У кожного з досліджених видів були виявлені відмінності в дії гена DAF-16. Однак, у всіх випадках його підвищена активність означала більш тривале життя, підвищену стійкість у стресових ситуаціях та кращу опірність до певних інфекцій.

Крім того, дослідники встановили, що DAF-16 дуже схожий на групу людських генів FOXO, що, як вважається, відіграє велику роль у процесах старіння.

На думку вчених, їхні відкриття будуть корисними не тільки в медицині, але й допоможуть пояснити, як в процесі еволюції виникли відмінності в тривалості життя різних видів, а також інші особливості організмів.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.