Втрата хвоста призводить до мутацій в ДНК ящірок Автор: Lesly · Опубліковано: 02.04.2010 13:22 · Розділ: Природа

Австралійські дослідники з Університету міста Воллонгонг стверджують, що втрата хвоста залишає певні "відбитки" на ДНК ящірок. Висновки вчених опублікувало видання Biology Letters.

Вивчаючи ящірок Lacerta agilis, науковці встановили, що в особин, які коли-небудь переживали втрату хвоста значно коротші теломери - своєрідні утворення на кінцях ДНК, що служать для захисту спадкової інформації від змін, пов'язаних із процесами старіння.

Найбільш виражене зменшення теломер спостерігалося в особин чоловічої статі, а також у порівняно великих рептилій. Фото взято з сайту geckosunlimited.com
Найбільш виражене зменшення теломер спостерігалося в особин чоловічої статі, а також у порівняно великих рептилій. Фото взято з сайту geckosunlimited.com

При цьому, найбільш виражене зменшення теломер спостерігалося в особин чоловічої статі, а також у порівняно великих рептилій. Вчені припускають, що така закономірність пояснюється тим, що більші особини чоловічої статі переживають більше стресів, оскільки частіше потрапляють на очі хижакам. Крім того, на відміну від самок їхнє спокійне життя порушується необхідністю боротися з іншими самцями за право спаровуватися.

Такі результати, вважають дослідники, переконливо доводять, що стресові ситуації погіршують роботу пов'язаного із теломерами механізму захисту від старіння. Науці відомо, що в людей зменшення довжини теломер веде до підвищення ризиків виникнення захворювань серцево-судинної системи, а також розвитку вікового недоумства.

Джерело: newscientist.com


Інші новини розділу