Мамонтів знищило не глобальне потепління Автор: Lesly · Опубліковано: 02.04.2010 11:07 · Розділ: Наука

Дослідники зі Стокгольмського університету стверджують, що причиною загибелі останньої групи шерстистих мамонтів була не зміна клімату, як це прийнято вважати. Такі висновки вчені зробили вивчивши останки цих тварин, що жили на острові Врангеля в Північному Льодовитому океані.

Ще одним припущенням про причини зникнення мамонтів була теорія близькоспорідненого схрещування, внаслідок чого тварини втратили генетичну різноманітність. А деякі вчені переконують, що острів Врангеля став пасткою для цих істот, будучи надто малим для підтримання життєдіяльності популяції. Треба сказати, що протягом льодовикового періоду острів був з'єднаний з континентом льодовим мостом, однак, з настанням потепління мамонти виявилися відрізаними від "великої землі".

Цілком імовірно, що мамонтів знищили люди. Фото взято з сайту iabrno.cz
Цілком імовірно, що мамонтів знищили люди. Фото взято з сайту iabrno.cz

Щоб встановити істину, науковці вивчили отримані із кісток та бивнів мамонтів фрагменти мітохондріальної ДНК (цей генетичний матеріал, як відомо, розшифрувати значно легше, ніж зразки отримані із ядра клітини). В результаті було встановлено, що генетична різноманітність мамонтів була відносно стабільною і навіть трохи підвищилася до моменту остаточного вимирання цих тварин.

В ході радіовуглецевого аналізу останків мамонтів було встановлено що, принаймні, кілька тварин ще жили на острові близько XVII століття до нашої ери. Результати археологічних розкопок свідчать про те, що люди тут з'явилися приблизно через сто років після загибелі мамонтів; це означає, що первісні представники Homo sapiens не були причетні до їх вимирання. Однак, цілком можливо, що люди з’явилися на острові значно раніше, а археологічні підтвердження цього ще належить знайти.

Джерело: newsland.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.