Відкрито новий препарат для лікування сонної хвороби Автор: Lesly · Опубліковано: 01.04.2010 15:37 · Розділ: Наука

Міжнародна група вчених повідомила про відкриття нових ліків від сонної хвороби, які здатні руйнувати білок, необхідний для підтримання життєдіяльності паразитів.

Сонна хвороба або африканський трипаносомоз, що вражає як тварин так і людей, викликається найпростішим паразитом Tripanosoma brucei. Переносником поширеного в Африці захворювання є сумнозвісна муха цеце. При інфікуванні паразит проникає в кров, а на більш пізніх стадіях вражає центральну нервову систему та викликає розвиток менінгоенцефаліту.

Цикл розвитку Tripanosoma brucei. Фото взято з сайту compulenta.ru
Цикл розвитку Tripanosoma brucei. Фото взято з сайту compulenta.ru

Дослідники стверджують, що новий препарат може руйнувати білок, який підтримує життєдіяльність паразитів і цим самим знищує їх. Проведення клінічних випробувань нових ліків на людях розпочнеться через півтора року.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, жертвами сонної хвороби щорічно стають від 50 до 70 тисяч чоловік. Ще 60 мільйонів осіб перебувають в групі ризику інфікування.

На даний час для лікування недуги використовують два препарати. Один з них створений на основі миш'яку і забирає життя двадцятого пацієнта. Інші доступні ліки - ефлорнітін - значно дорожчі, але їх ефективність значно нижча. Лікування цим методом вимагає тривалого стаціонарного лікування.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.