Трудоголізм визнано психічним розладом Автор: Lesly · Опубліковано: 01.04.2010 14:31 · Розділ: Суспільство

Іспанські дослідники з Університету імені Хайме Першого в місті Кастель-де-ла-Плана прийшли до висновку, що трудоголізм - небезпечний психічний розлад, яким вміло користуються роботодавці.

Трудоголіками вчені називають всіх людей, які часто працюють понаднормово і отримують від цього задоволення; натомість, відсутність роботи викликає в них відчуття тривоги і провини. Експерти переконані, що трудоголізм треба розглядати поруч з іншими поведінковими розладами, що приносять величезну шкоду психічному та фізичному здоров’ю людей.

Надмірна відданість роботі може швидко перерости в трудоголізм, невід’ємними супутниками якого хронічна втома, порушення режиму сну та підвищення ризику прийому сильнодіючих психотропних речовин. Фото взято з сайту law-school-ninja.com
Надмірна відданість роботі може швидко перерости в трудоголізм, невід’ємними супутниками якого хронічна втома, порушення режиму сну та підвищення ризику прийому сильнодіючих психотропних речовин. Фото взято з сайту law-school-ninja.com

За даними Міжнародної організації праці, 8% працівників за виконанням своїх професійних обов'язків проводять більше 12 годин на добу і це лише задля того, щоб відволіктися від особистих проблем. Однак, застерігають медики, така відданість роботі може швидко перерости в трудоголізм, невід’ємними супутниками якого хронічна втома, порушення режиму сну та підвищення ризику прийому сильнодіючих психотропних речовин.

Цей небезпечний розлад загрожує всім, хто працює більше 50 годин на тиждень. Перші прояви трудоголізму – це маніакальне бажання працювати, навіть у неробочий час (у вихідні та святкові дні). Якщо ж людина повністю віддається роботі, нехтуючи особистими справами, вона - трудоголік.

Важливо і те, стверджують фахівці, що трудоголізм - це лише наслідки проблем, які можуть бути пов’язані із сімейними негараздами чи соціальними та фінансовими труднощами.

Джерело: medkarta.com


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.