Складено рейтинг найбільш популярних музеїв та експозицій Автор: Lesly · Опубліковано: 01.04.2010 11:07 · Розділ: Культура

Популярне серед мистецтвознавців та аматорів лондонське видання The Art Newspaper оприлюднило перелік найбільш відвідуваних музеїв і виставок 2009 року. За версією газети, пальму першості серед музеїв утримує Лувр, а серед виставок найбільшою популярністю користуються японські проекти.

Так, за підсумками минулого року, Лувр відвідало 8,5 мільйона людей. Другу сходинку посів Британський музей у Лондоні - 5,5 мільйона чоловік, на третьому - Музей Метрополітен у Нью-Йорку з 4,891 мільйонами відвідувачів.

Серед музеїв найбільшою популярністю користується Лувр, який за минулий рік відвідало 8,5 мільйона туристів. Фото взято з сайту wordpress.com
Серед музеїв найбільшою популярністю користується Лувр, який за минулий рік відвідало 8,5 мільйона туристів. Фото взято з сайту wordpress.com

Трохи відстають від трійки лідерів лондонські Національна галерея (4,78 мільйона) та Tate Modern (4,747 мільйона), які посіли четверте та п’яте місця відповідно. Далі в топ-10 йде Національна галерея мистецтв у Вашингтоні (4,605 мільйона туристів), паризькі Центр Помпіду (3,53 мільйона ) та Музей д'Орсе (3,022 мільйона), Музей Прадо в Мадриді (2,763 мільйона) і Національний музей Кореї в Сеулі (2,73 мільйона).

Найбільш популярною експозицією року стала "Ашура і шедеври з храму Кофукудзі", виставлена в національному музеї Токіо. Щоб оглянути її щодня приходило в середньому 15 960 осіб, а загальна кількість відвідувачів за період проведення досягла 946 172 осіб.

На другій позиції опинилася "61-а щорічна виставка скарбів храму Сьосоїн", що працювала в музеї японського міста Нара, та за час проведення залучила 299 294 відвідувачів.

Art Newspaper зазначає, що за період 2008-2009 років музеї та галереї не відчули наслідків економічного спаду, оскільки на підготовку масштабних експозицій іноді затрачуються роки, і спонсорські домовленості по них визначаються задовго до відкриття експозиції. Однак, криза цілком може позначитися на показниках цього року.

Джерело: korrespondent.net


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?