Сьогодні Європа відзначає День сміху Автор: Lesly · Опубліковано: 01.04.2010 10:01 · Розділ: Пам'ятні дати

День сміху відзначається в більшості країн Європи, щоправда, різні народи по-різному його називають. Так, для італійців це свято нерозсудливості, для французів - "день квітневої рибки", а для англійців - "день дурнів".

Традиція підносити один одному жартівливі подарунки та влаштовувати невинні розіграші має багатовікову історію. Фото взято з сайту photobucket.com
Традиція підносити один одному жартівливі подарунки та влаштовувати невинні розіграші має багатовікову історію. Фото взято з сайту photobucket.com

В Європі традиція першоквітневих жартів та розіграшів зародилася ще в XVI столітті. Давні письмові згадки свідчать, що колись в цей день відзначали прихід Нового року. У багатьох народів існував звичай бажати близьким і знайомим добра та дарувати подарунки. А коли святкування нового року було перенесено на 1 січня, першоквітневе торжество стало "несправжнім", але залишилося в пам’яті людей. Так виникла традиція підносити один одному жартівливі подарунки та влаштовувати невинні розіграші.

За іншою версією, причиною для зародження такого свята стала сама природа, що навесні особливо часто припідносила людям не завжди приємні сюрпризи. Задобрити природу люди намагалися своїми жартами та розіграшами.

Джерело: open.by


Інші новини розділу

 • Сьогодні світ відзначив Міжнародний день пива

  Сьогодні світ відзначив Міжнародний день пива · lesya · 07.08.2015 23:05

  Сьогодні світ відзначає незвичне свято - Міжнародний день пива (англійською International Beer Day). Свято є неофіційним, але за вісім років свого існування воно нбуло небувалого розмаху, перетворившись з невеликого фестивалю на масштабне дійство, яке святкують на п’яти континентах.

  Міжнародний день пива, за уже усталеною традицією, відзначають в першу п’ятницю серпня. А засновником дійства став Джесс Авшаломов, один власник бару в американському місті Санта-Круз. Літній період Джесс вибрав тому, що, по-перше, на вулиці стоїть спека, тож і кухоль прохолодного напою любителі пива вип’ють залюбки, по-друге, серпень є досить віддаленим від інших пивних свят. І щоб не було забагато алкоголю, він вирішив відсвяткувати День пива у серпні.

  Вперше цю дату відзначили у 2007 році в місті Санта-Круз, штат Каліфорнія. Вже через чотири роки цей невеликий містечковий фестиваль став міжнародним святом, що відзначалося в ста тридцяти восьми містах двадцяти трьох країн світу. Ще рік по тому дійство охопило двісті сім міст у п’ятдесяти країнах.


 • Сьогодні світ відзначає День шоколаду

  Сьогодні світ відзначає День шоколаду · lesya · 11.07.2014 13:55

  Усі дівчата, які, дбаючи про власну фігуру, змушені відмовлятися від улюблених шоколадних ласощів, сьогодні мають повне право себе потішити довгоочікуваними солодощами – в цей день, одинадцятого липня, світ відзначає Всесвітній день шоколаду. Свято вже досить немолоде, адже його заснували французи ще в 1995 році.


 • У Москві вшанували Володимира Висоцького

  У Москві вшанували Володимира Висоцького · kseniya_www · 01.08.2013 20:21

  25 липня виповнилося 33 роки з дня смерті легендарного артиста, поета і музиканта Водимира Висоцького. У Москві ця дата була відзначена Днем пам’яті.


 • Сьогодні у світі відзначають День таксиста

  Сьогодні у світі відзначають День таксиста · lesya · 22.03.2013 13:54

  Сьогодні всі водії таксі відзначають своє професійне свято - 22 березня у світі традиційно святкують Міжнародний день таксиста.


 • В Італії відзначили День дерева

  В Італії відзначили День дерева · lesya · 22.03.2012 16:27

  Вчора, 21 березня, в Італії відзначили День дерева. Це свято, яке традиційно відзначають в Італії, є символом оновлення та єднання людини з природою.