Мультивітаміни можуть викликати рак Автор: Lesly · Опубліковано: 01.04.2010 08:55 · Розділ: Наука

Сьогодні, піддаючись навіюванням реклами чи рекомендаціям друзів та знайомих, багато людей починають приймати мультивітаміни, для профілактики якихось захворювань та для підтримки себе в формі. Однак, науковці з Королівського інституту в Стокгольмі (Швеція) попереджають, що у літніх жінок, які вживають такі препарати частіше розвивається рак молочних залоз.

Однак, з упевненістю говорити про те, що саме вітаміни викликають розвиток раку, науковці поки не можуть. На даний час, відзначають фахівці, вони лише виявили зв'язок між вітамінами і раком грудей.

Дослідники радять жінкам отримувати всі необхідні поживні речовини з їжі, а не за допомогою вітамінних добавок. Фото взято з сайту mangofruittree.com
Дослідники радять жінкам отримувати всі необхідні поживні речовини з їжі, а не за допомогою вітамінних добавок. Фото взято з сайту mangofruittree.com

Дослідження, в якому взяло участь більше 35 тисяч шведок у віці від 49 до 83 років тривало десять років. Всі учасниці на момент початку експерименту не мали онкологічних захворювань. За період дослідження рак молочної залози був виявлений у 974 жінок.

Дослідники прийняли до уваги всі можливі фактори ризику виникнення недуги, такі як вік, наявність раку грудей в родині, вага, вживання фруктів та овочів і спиртного, рівень фізичної активності та куріння, і прийшли до висновку, що жінки, які приймали мультивітаміни ставали онкохворими на 19% частіше за інших учасниць. Проте, більшість любителів штучних поживних речовин не стикнулася з цією проблемою. Так, з 974 хворих тільки 293 приймали мультивітаміни.

Тепер перед вченими постало нове завдання: визначити, які саме речовини або їх сполуки можуть бути пов'язані з виникненням раку грудей. Однак, на вирішення цієї задачі найближчим часом вчені не розраховують, оскільки мультивітаміни - це суміш вітамінів і мінералів; проте, радять жінкам отримувати всі необхідні поживні речовини з їжі, а не за допомогою вітамінних добавок.

Джерело: novoteka.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.