Сміття під вітрилом: Прибирання в навколоземному просторі Автор: Andriy · Опубліковано: 31.03.2010 10:41 · Розділ: Нові технології

Про проблему космічного сміття говорилося вже достатньо багато, як і про загрозу, яку воно представляє для освоєння космосу і використання супутників в майбутньому. Зараз вчені винайшли мініатюрний «наносупутник», оснащений «сонячним вітрилом». Цей пристрій може використовуватися на супутниках або на головних блоках ракет-носіїв.

CubeSail розгортається до розміру 10 на 10 метрів з ємності з розмірами 10х10х30 см. Фото взято з сайту popmech.ru
CubeSail розгортається до розміру 10 на 10 метрів з ємності з розмірами 10х10х30 см. Фото взято з сайту popmech.ru

Як тільки устаткування виконує своє завдання, сонячні вітрила розгортаються і повертають супутник з орбіти. Хоча дана технологія не зменшить кількість сміття, вже літаючого над нашими головами, однак вона допоможе позбутися від багатьох проблем у майбутньому.

Вважається, що результатом 50-річного «розкидання» сміття по космосу стало існування більш ніж 5,5 тисяч тонн уламків, що захаращують простір навколо планети і представляють загрозу для величезних дорогих об'єктів, як пілотованих, так і безпілотних космічних кораблів. Щоб уповільнити процес накопичення сміття (зараз швидкість засмічення навколоземного простору збільшується на 5% на рік), CubeSail буде працювати «аерогальмом». Тертя між вітрилом і розрідженою атмосферою сповільнить уламки, так що вони зійдуть з орбіти і згорять в атмосфері, зазвичай цей процес займає близько 100 років.

Парус вагою 3 кілограми був розроблений спеціально для наносупутників, розміри яких становлять 10х10х30 сантиметрів. Демонстраційний запуск пристрою відбудеться в кінці 2011 року, він покаже пасивні методи зняття супутників з орбіти, які будуть використовуватися в майбутньому.

Ідея використовувати сонячне вітрило для зняття космічного сміття з орбіти була спочатку народжена двома інженерами з європейської космічної компанії Astrium, а зараз ця концепція підтримується проектом Університету Суррея, який і займається розробкою CubeSail.

Доктор Вайос Лаппас, провідний науковий співробітник проекту та старший викладач кафедри управління космічними апаратами Суррейского космічного центру, сказав: «Вдалий запуск і добре пройдені випробування вітрила дадуть нам дешеве рішення, яке буде в майбутньому застосовуватися в супутниках та головних блоках ракет-носіїв, і істотно знизить гостроту проблеми космічного сміття».

За планом, CubeSail буде готовий до запуску на нових супутниках наступного року, очікується, що доступний він стане вже в 2013.

Джерело popmech.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.