Генно-модифікований кетчуп Автор: Andriy · Опубліковано: 31.03.2010 08:53 · Розділ: Наука

Фото взято з сайту vokrugsveta.ru
Фото взято з сайту vokrugsveta.ru

Група вчених під керівництвом Закарі Ліппмана (Zachary Lippman) з лабораторії Колд Спрінг Харбор (Cold Spring Harbor Laboratory), Нью-Йорк, США, з'ясувала, що природна мутація одного гена може змусити помідори робитися все більш і більш солодкими без будь-якої генної інженерії. Результати дослідження були опубліковані в журналі Nature Genetics.

Дослідження показало, що використання класичної техніки з вирощування рослин може збільшити врожай настільки ж сильно, наскільки це дозволяє генна інженерія. Мутація одного гена збільшила урожай помідорів на 60%, а також підвищила вміст цукру. Учені перевірили «роботу» гена, контролюючого цвітіння, в різних видах помідорів і в різних умовах. Як розповів керівник дослідження, незалежно від типу ґрунту, типу зрошення або добрив результат все одно є. Іноді трохи менше 60%, іноді трохи більше, але він більш-менш стабільний. Коли працюють обидві копії гена, рослина залишається зовсім звичайною, але якщо працює тільки одна, відбувається гетерозис. Вчені вважають, що наступним кроком має стати випробування методу на інших рослинах - зернових, сої та інших харчових культурах.

До речі, про солодкі помідори. У листопаді минулого року в найбільшої британської мережі супермаркетів Tesco з'явилися генетично модифіковані помідори сорту Sugardrop, вирощені в Іспанії. За солодкуватим присмаком ці помідори нагадують персики чи виноград. Продавці сподіваються, що новий сорт припаде до смаку дітям, яких, як правило, досить складно примусити їсти овочі. За розміром томати Sugardrop не більші, ніж помідори-черрі. З'ївши жменю таких плодів, діти матимуть 50% рекомендованої денної норми вітаміну С. Крім того, цей овоч багатий лікопіном - антиоксидантом, який додає томатам червоний колір. У людському організмі лікопін нейтралізує вільні радикали, які викликають пошкодження клітин і часто провокують рак.

Джерело vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.