Встановлено, що обжерливість руйнує мозок так само, як наркозалежність Автор: Lesly · Опубліковано: 30.03.2010 15:51 · Розділ: Наука

Співробітники Дослідницького інституту Скріпса (США) з’ясували, що надмірне споживання висококалорійної їжі викликає в мозку зміни, характерні для наркотичної залежності.

У ході більш ніж трилітнього дослідження, вчені надали пацюкам необмежений доступ до висококалорійної їжі, такої як бекон, ковбаси, кондитерські вироби, тощо. Вже зовсім скоро з'ясувалося, що гризуни, які харчувалися такою їжею, їли значно більше і набирали вагу значно швидше, ніж їхні родичі з контрольної групи, що живилися звичайним кормом.

Висококалорійна їжа скорочує кількість допамінових рецепторів у центрах задоволення головного мозку. Фото взято з сайту wordpress.com
Висококалорійна їжа скорочує кількість допамінових рецепторів у центрах задоволення головного мозку. Фото взято з сайту wordpress.com

Треба сказати, що зміни в поведінці, які спостерігалися при цьому у піддослідних, були схожі з реакціями, властивими для наркозалежності. Коли гризуни втратили доступ до улюблених продуктів, вони відмовлялися від звичайного корму, а такий "бойкот" міг тривати навіть до двох тижнів. Стремління щурів до висококалорійної їжі не зникало навіть тоді, коли її отримання супроводжувалося болісними ударами струмом.

Вивчаючи мозок тварин, що "підсіли" на висококалорійну їжу, дослідники виявили, що в них суттєво скоротилася кількість допамінових рецепторів у центрах задоволення. Аналогічні симптоми спостерігаються при тривалому вживанні наркотиків, зокрема – кокаїну.

За словами провідного дослідника Пола Кенні, такі результати дають можливість переконатися, що надмірне споживання висококалорійної їжі та прагнення отримувати від цього задоволення обумовлені тими ж біохімічними механізмами, що й наркозалежність. Звіт про проведене дослідження опублікований в журналі Nature Neuroscience.

Джерело: medportal.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.