Засмічені пляжі Автор: Andriy · Опубліковано: 30.03.2010 10:50 · Розділ: Екологія

Забруднені пляжі. Фото взято з сайту vokrugsveta.ru
Забруднені пляжі. Фото взято з сайту vokrugsveta.ru

Деякі популярні британські пляжі поховані під шаром пластикового сміття. Щорічне дослідження, проведене товариством охорони морської природи (Marine Conservation Society), показало, що кількість пластикових пакетів, пляшок, мотузок і обгорток на пляжах збільшилася за останні 15 років на 121%. Майже половину цього сміття залишають на піску відпочиваючі, і тільки 15% - це сміття з риболовецьких суден, прибите до берега.

Тільки на одному пляжі прибиральники сміття виявили 16 тис. 243 пластикових пляшки, 7 тис. 393 пакетів і 7 тис. 025 фрагментів пластикових столових приладів, підносів, соломинок і чашок.

Експерти також підрахували, що близько 13 млрд безкоштовних пакетів, які видаються покупцям у супермаркетах, щорічно виявляються в океанах, де їх ковтають кити і черепахи. Шлунки морських істот буквально забиваються пластиком, що призводить до смерті. Інші тварини - від тюленів до птахів - вмирають, заплутавшись в сітках, пакетах та мотузках.

Нещодавно в Атлантичному океані виявлено гігантський плавучий острів зі сміття. Аналогічний острів дрейфує по Тихому океану, він складається з пластикових пляшок, в яких вже поселилися морські мешканці. Більша частина відходів - це невеликі шматки пластику, рівномірно розосереджені у верхньому шарі води.

Нагадаємо також, що в 2007 році власникам і командиру російського корабля довелося сплатити $23 тис. штрафу за один-єдиний пластиковий пакет, викинутий у воду з корабля. Суд міста Брісбен (Brisbane), Австралія, визнав далекосхідне пароплавство і командира корабля «Художник Жуків» Олексія Губаря винними у забрудненні пляжу в селі Тіва (Teewah) у Нузі, на сонячному березі штату Квінсленд (Queensland).

До речі, Австралія вже давно займається питаннями охорони навколишнього середовища і досить жорстко карає тих, що провинилися. Так, у жовтні 2004 року японська компанія Sanzo Enterprises, яка володіє кораблем «Pax Phoenix», була оштрафована на $85 тис. за викид у море масляної рідини. Порушення було зафіксовано завдяки фотографіям із супутника.

Джерело vokrugsveta.ru


Інші новини розділу