В Єгипті виявлено портал, що переміщав душі померлих у потойбічний світ Автор: Lesly · Опубліковано: 30.03.2010 10:02 · Розділ: Цікаві факти

У Луксорі поблизу Карнакського храму виявлено масивні двері з червоного граніту, що відкривали душам померлих дорогу в потойбічний світ.

Двері висотою 1,75 м та шириною 0,5 м (що відповідає зросту людини, а отже в той час на той світ йшли не "вперед ногами"), повністю покриті релігійними текстами. На думку дослідників, це призначалося для обміну інформацією з потойбічним світом. Вік знахідки становить 3500 років.

Двері, що відкривали дорогу в царство мертвих. Фото взято з сайту kp.ru
Двері, що відкривали дорогу в царство мертвих. Фото взято з сайту kp.ru

Аналогічні "портали" були невід’ємною частиною практично всіх гробниць Стародавнього Єгипту. За віруваннями давніх єгиптян, через них душі померлих не тільки переходили в інший світ, але й могли повертатися. Такі двері розміщувалися в західних стінах гробниць, навпроти столів вкритих їжею та питвом.

Дослідники припускають, що двері знаходилася в гробниці візиря на ім'я Узер, що жив за часів правління цариці Хатшепсут (1479-1458 рр. до н.е.). Щоправда, вони не завжди використовувалися за призначенням. Так, не відаючи, що це магічний портал, хтось із древніх римлян виніс артефакт із гробниці і використав при зведенні свого дому.

Джерело: kp.ru


Інші новини розділу