Сьогодні люди їдять вдвічі більше ніж 1000 років тому Автор: Lesly · Опубліковано: 30.03.2010 08:57 · Розділ: Цікаві факти

Протягом минулого тисячоліття люди почали їсти вдвічі більше ніж раніше. Про це повідомили американські дослідники, проаналізувавши 52 картини із зображенням євангельського сюжету "Таємна Вечеря", написані в різний час за період з 1000 по 2000 роки нашої ери.

У ході дослідження вчені порівнювали розмір тарілок і обсяг порцій їжі, яку "вживали" на останній трапезі Христа його учні. При цьому розрахунки проводилися відносно розмірів голови персонажів, зображених на полотні. Методом комп’ютерного аналізу було встановлено, що сучасні люди їдять значно більше за своїх предків, а об’єми споживаної їжі збільшувалися поступово.

ФрескаТаємна
ФрескаТаємна

Саме тому, в пристрасті до переїдання та ожирінні сучасники можуть винуватити не тільки себе, але і своїх прабатьків, вважає американський дослідник Корнель Брайан Уенсінк. "Ми думаємо, що стали більше їсти тільки останнім часом, - зауважив він. - Однак дослідження показує, що це - давня тенденція, характерна як мінімум для останнього тисячоліття".

За даними науковців, об’єм основної страви за цей період збільшився на 69%, розмір тарілок - на 66%, а порція хліба стала більшою майже на чверть. За словами Уенсінка, незважаючи на те, що в Новому Завіті згадується лише хліб і вино, більшість художників зображували більш багату трапезу, "сервіруючи" стіл рибою, бараниною, і навіть стравами зі свинини, які для євреїв були суворим табу. При цьому з роками трапеза ставала все більш багатою та різноманітною.

Треба сказати, що художників у всі часи цікавила остання вечеря Христа: до цього сюжету часто зверталися ранньохристиянські, середньовічні та сучасні митці. Найвідомішим зображенням Господньої вечері стала фреска Леонардо да Вінчі "Таємна Вечеря", написана ним у кінці XV століття.

Джерело: belta.by


Інші новини розділу