Фаст-фуд сприяє розвитку нетерплячості Автор: Lesly · Опубліковано: 29.03.2010 18:03 · Розділ: Наука

Кулінарний хіт останнього десятиліття - фаст-фуд - це не тільки шкідливі для здоров’я продукту. Як стверджують американські дослідники, їжа швидкого приготування позначається і на поведінці людини. Зокрема, гамбургери, чізбургери та інші подібні закуски роблять людей нетерплячими та запальними.

Науковці провели серію експериментів, у ході яких добровольців розділили на дві групи. Перша група, під час виконання завдань на комп’ютері, піддавалася впливу 25-го кадру із зображенням логотипу МакДональдса. Іншій групі не було продемонстровано жодних додаткових зображень.

Логотип МакДональдса викликає нетерплячість. Фото взято з сайту blogspot.com
Логотип МакДональдса викликає нетерплячість. Фото взято з сайту blogspot.com

Як було з’ясовано по результатах цього досліду, волонтери з першої групи намагалися виконати завдання якомога швидше, хоча за це не передбачалося ніякої нагороди. Натомість друга група учасників виконувала завдання більш спокійно.

Наступним етапом стало проведення опитування, по результатах якого було встановлено, що люди, які мали звичку обідати в закладах швидкого харчування, з більшою ймовірністю купували інші продукти, що заощаджують час, як от шампуні "два-в-одному", а також були менш схильними накопичувати кошти; крім того, любителям фаст-фуду легше придбати багато дешевих дрібничок, ніж одну дорогу, але якісну річ.

"Фастфуд представляє собою культуру економії часу і насолоди. Проблема в тому, що бажання економити час активується незалежно від того, чи є час значущим чинником", - пояснює один з дослідників.

Джерело: vesti.az


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.