Випущено монети із запахом коноплі Автор: Lesly · Опубліковано: 29.03.2010 17:07 · Розділ: Цікаві факти

Монетний двір африканської республіки Бенін порадував колекціонерів монет усього світу несподіваною новинкою, доповнивши серію "Рослини світу" колекційною монетою "конопля".

Монета вийшла загальним тиражем 2,5 тисячі примірників; її номінал становить сто франків, а складається вона з мідно-нікелевого сплаву. У рекламному проспекті стверджується, що ця монета пахне як справжня рослина. На зворотному боці новинки зображено листя коноплі, причому центральна гілочка виконана в кольорі.

Рік випуску монети зазначено нерівними цифрами, як натяк на результат впливу коноплі на людський організм. Фото взято з сайту femstore.es
Рік випуску монети зазначено нерівними цифрами, як натяк на результат впливу коноплі на людський організм. Фото взято з сайту femstore.es

Вгорі красується нанесена півколом назва серії: "PLANTS OF THE WORLD", а внизу назва рослини - "CANNABIS SATIVA" (конопля посівна). Рік випуску - 2010 - зазначено нерівними цифрами, як натяк на результат впливу коноплі на людський організм.

Останнім часом незвичайні монети не рідкість. Зокрема, справжній переполох в американських спецслужбах викликали канадські 25-центовики, які, за повідомленням одного з армійських постачальників, що працював у Канаді протягом 2005-2006 років, можуть використовуватися для стеження за їх власниками. Він заявив у своєму звіті, що монети "явно виготовлені із застосуванням нанотехнологій і, очевидно, оснащені мікропередатчиками".

У відповідь, представники канадського монетного двору роз'яснили, що мова йде про монету із зображенням червоного маку, який в Канаді вважається національним символом поминання полеглих у війнах. Квітку розмістили поверх традиційного канадського кленового листа, що, ймовірно, і насторожило Пентагон. А спеціальне покриття, яке американські спецслужби віднесли до розряду "нанотехнологій", використовується як захисний шар від стирання кольорових елементів монети.

Джерело: dni.ru


Інші новини розділу