Як справжні: Листя нового покоління Автор: Andriy · Опубліковано: 29.03.2010 16:04 · Розділ: Нові технології

Створення штучного листка, який був би спроможний відтворити здатність матері-природи виробляти енергію з сонячного світла і води за допомогою фотосинтезу довгий час було задачею для вчених, які прагнуть знайти екологічно чистий спосіб звільнити світ від залежності від вугілля, нафти та інших джерел енергії, що призводять до викиду вуглецю.

В якості зразка для наслідування вчені взяли звичайний зелений листок. Фото взято з сайту popmech.ru
В якості зразка для наслідування вчені взяли звичайний зелений листок. Фото взято з сайту popmech.ru

Нещодавно група китайських вчених представила стратегію, що базується на хімії та біології звичайних листків, яка може призвести до створення працюючого прототипу штучного листка, що захоплює сонячну енергію і ефективно використовує її для перетворення води в водневе паливо.

Будова зеленого листя є причиною їх високої ефективності в тому, що стосується уловлювання світла. Всередині листя розташовані структури, відповідальні за фокусування і перенаправлення енергії сонця в світлозбиральні частини листка. Саме тому вчені з головної лабораторії матричних сумішей в Шанхайському університеті вирішили зімітувати цей природний дизайн при розробці проекту штучних, схожих на листя, структур. Це призвело до появи «штучних неорганічних листків» (Artificial Inorganic Leaf або AIL), заснованих на натуральних листках і діоксиді титану - хімічному з'єднанні, що вважається фотокаталізатором для виробництва водню.

Спочатку науковці просочили листя анемони, поширеної в Китаї рослини, діоксидом титану. За допомогою складних спектроскопічних технологій, дослідники переконалися, що структурні особливості листка, які є корисні для збору сонячного світла, збереглися в новій структурі. Було встановлено, що отриманий штучний лист у вісім разів більш ефективний з точки зору вироблення водню, ніж TiO2, що не піддавався описаній процедурі. Потім учені вбудували наночастинки платини в поверхню листка. Платина, поряд з азотом, природним чином розташовані у середині листка, допомагає збільшити активність штучного листя ще в десять разів.

«Дана розробка може відкрити нові перспективи для проектування штучних фотосинтетичних систем, заснованих на біологічних моделях, і допомогти створити працюючу модель, придатну для використання в якості поновлюваного джерела енергії», - повідомили доктора Тонгхіанг Фан, Ді Янг та Хан Джу.

Джерело popmech.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.