Вагітність рятує від раку грудей Автор: Andriy · Опубліковано: 29.03.2010 13:32 · Розділ: Краса і здоров'я

Фото взято з сайту vokrugsveta.ru
Фото взято з сайту vokrugsveta.ru

Вчені з Бельгії та Італії з'ясували, що вагітність при раку грудей не тільки безпечна для хворих, але й підвищує їх шанси на виживання. Фахівці проаналізували результати 14 досліджень, що проводилися в період з 1970 по 2009 рік, в яких брали участь 1417 вагітних жінок, у яких був діагностований рак грудей, і 18059 невагітних, але теж хворих цим захворюванням.

Як виявилося, досліджувані, завагітнівши після виявлення раку, вмирали на 42% рідше тих, хто не зачав дитини. Дослідники вважають, що благотворну дію вагітності можна пояснити зміною гормонального рівня. Крім того, часткове пояснення дає імунологічна теорія. Справа в тому, що ембріональні антигени виражені в пухлинних клітинах матері; антитіла, що виробляються материнським організмом у відповідь на ці антигени, можуть діяти як щеплення від пухлини.

Нещодавно було доведено, що перевірка жінок на рак грудей ніяк не впливає на рівень смертності від цього онкологічного захворювання. Дослідження показало, що кількість смертей від раку грудей однаково знижується як у регіонах, де широко проводиться маммографія, так і в районах, де жінки не проходять такої перевірки.

За розвиток раку грудей часто відповідає алкоголь. Щоденний стакан спиртного напою збільшує ризик розвитку всіх видів раку на 6%. Особливо це стосується жінок у віці до 75 років. Ризик появи раку грудей у любительок міцного зростає на 12%, прямої кишки - на 10%, стравоходу - на 22%, ротової порожнини - на 29%, горла - на 44%.

Розвитку раку грудей також сприяє європейська дієта. А ось знижує ризик захворювання у постклімактеричний період їжа, багата лігніном. Було також встановлено, що на ризик розвитку раку грудей впливає також фактор освіченості.

Джерело vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.