Астроном-аматор відкрив нову комету Автор: Lesly · Опубліковано: 29.03.2010 11:09 · Розділ: Наука

Дон Мачхольц, американський астроном-любитель відкрив нову комету з допомогою телескопа, встановленого у власному домі в Каліфорнії. Істинність відкриття вже підтвердили три астрономи з Японії.

Вчені стверджують, що сьогодні відкриття небесних об’єктів з допомогою тільки телескопа - надзвичайно рідкісна подія. Адже для цього використовують спеціалізовані інструменти та особливе програмне забезпечення, що здатне аналізувати отриману з космосу інформацію та виділяти «підозрілі» тіла на небозводі. Крім того, астрономи широко використовують дані, отримані з допомогою супутникових спостережень.

Комету було виявлено в передсвітанковому секторі неба, дене
Комету було виявлено в передсвітанковому секторі неба, дене

З допомогою свого 47-сантиметрового телескопа-рефлектора Мачхольц вів спостереження за передсвітанковим сектором неба, де "не працюють" автоматичні та більш сучасні методи, витративши на пошуки в загальному 607 годин. Виявленій в результаті цих досліджень кометі присвоєно індекс C/2010 F4. Об’єкт характеризується досить високою яскравістю (від 11 до 12 зоряної величини), а розмір газової хмари навколо ядра сягає близько двох кутових хвилин. Орбіта C/2010 F4 ще детально не вивчена.

Раніше американським астрофізикам вдалося виявити у зразках пилу з хвоста комети Вільда найпростішу амінокислоту - гліцин. За словами вчених, на лабораторний аналіз цих зразків було затрачено більше двох років.

Науковці повідомляють, що амінокислоти раніше вже траплялися в метеоритах і навіть в космічному пилі. Тому присутність гліцину у хвості комети в певному сенсі є закономірною подією, хоча до цього органічних сполук в таких об'єктах не виявляли. На думку вчених, ці результати свідчать про можливе позаземне походження земних амінокислот, які є дрібними будівельними цеглинками всього живого на нашій планеті.

Джерело: rosbalt.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.