Яблука захищають від раку кишечника Автор: Lesly · Опубліковано: 29.03.2010 10:03 · Розділ: Краса і здоров'я

Щоденне вживання яблук може зменшити ризик розвитку раку кишечника, стверджують польські дослідники, які проводили порівняльні дослідження за участю 592 онкохворих і 765 здорових людей. Як з'ясувалося, перші з'їдали по 9,5 порції фруктів на тиждень, а другі - 11.

Яблука перешкоджають вільним радикалам пошкоджувати тканини, тим самим, захищаючи організм від утворення ракових клітин та їх розмноження. Фото взято з сайту compulenta.ru
Яблука перешкоджають вільним радикалам пошкоджувати тканини, тим самим, захищаючи організм від утворення ракових клітин та їх розмноження. Фото взято з сайту compulenta.ru

В ході дослідження було встановлено, що вірогідність захворіти на рак кишечника в учасників, які з'їдали по яблуку на день була значно нижчою. А людей, що споживали більше одного яблука кожен день, ризик зменшувався вдвічі. Крім того, було з’ясовано, що ніякі інші фрукти і ягоди від виникнення злоякісних утворень не захищають.

Такі корисні властивості яблук вчені пояснюють тим, що ці плоди містять велику кількість флавоноїдів - гетероциклічних кисневмісних сполук, які діють як антиоксиданти, перешкоджаючи вільним радикалам пошкоджувати тканини і, тим самим, захищаючи організм від утворення ракових клітин та їх розмноження.

Вчені не рекомендують чистити яблука перед вживанням, оскільки у яблучній шкірці міститься в п'ять разів більше антиоксидантів, ніж у м'якоті.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.