Виявлено предка Tyrannosaurus rex Автор: Lesly · Опубліковано: 29.03.2010 08:57 · Розділ: Наука

Британські та австралійські палеонтологи стверджують, що предок найвідомішого з динозаврів, тиранозавра Tyrannosaurus rex, за розмірами не набагато перевищував людину та жив в Австралії близько 110 мільйонів років тому.

Раніше вважалося, що тиранозаврів ніколи не було на південних континентах, оскільки їхні кістки знаходили тільки в північній півкулі. Однак, згодом на півдні було виявлено останки деяких "північних" істот, що породило сумнів у загальноприйнятій теорії про поділ динозаврів на північних та південних.

Скам’яніла кістка, довжиною всього 30 см належить предку Tyrannosaurus rex. Фото взято з сайту bloomberg.com
Скам’яніла кістка, довжиною всього 30 см належить предку Tyrannosaurus rex. Фото взято з сайту bloomberg.com

Остаточно розвіяла існуючий міф знахідка виявлена при розкопках у штаті Вікторія (Австралія). Доктор Роджер Бенсон з Кембріджського університету і його колеги знайшли тазову кістку довжиною близько 30 сантиметрів, яка належить новому виду тиранозавра NMV P186069, який ходив по Землі за 40 мільйонів років до появи Tyrannosaurus rex.

Дослідники розповідають, що виявлена кістка нагадує палицю, яка розширюється з обох кінців, один з яких плоский: цією стороною кістка кріпилася до стегна. Другий кінець за будовою нагадує черевик. За словами Бенсона, виявлені останки можуть належати тільки тиранозавру, зважаючи на особливу будову його тазових кісток.

Динозавр NMV P186069 жив у крейдовому періоді, коли південні континенти вже відділилися від північних, проте, ще не відокремилися один від одного. У довжину від не перевищував трьох метрів, а важив близько 80 кілограмів, на відміну від свого нащадка, що досягав 12 метрів у довжину та важив до чотирьох тон.

Тепер перед науковцями постало ще одне запитання: якщо предки Tyrannosaurus rex мешкали і на півночі, і на півдні, то чому величезних розмірів набули тільки у північних широтах.

Джерело: grani.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.