Куркума лікує захворювання печінки Автор: Lesly · Опубліковано: 26.03.2010 14:49 · Розділ: Медицина

Про користь куркуми говорилося немало. Дослідники приписують їй протипухлинні, протиокислювальні, протиамілоїдні та протизапальні властивості і, навіть, здатність сприяти втраті зайвої ваги. Незважаючи на такі численні відкриття, вивчення цієї рослини триває. Зокрема, нещодавно австралійські вчені з’ясували, що куркумін може сповільнювати розвиток захворювань печінки.

Куркума зменшує блокування жовчних проток та пошкодження клітин печінки. Фото взято з сайту km.ru
Куркума зменшує блокування жовчних проток та пошкодження клітин печінки. Фото взято з сайту km.ru

У ході роботи дослідники вивчали різноманітні пошкодження печінки, викликані прогресуючими запальними захворюваннями, такими як первинний склерозуючий холангіт і первинний біліарний цироз печінки. Причиною цих недуг можуть бути генетичні дефекти або автоімунні розлади, а в результаті вони призводять до запалення, рубцювання та закупорки жовчних проток. Такі пошкодження тканин характеризуються незворотністю і можуть бути причиною смертельно небезпечного цирозу печінки.

Щоб вивчити вплив куркуміну на здоров’я, фахівці досліджували тканини та зразки крові мишей з хронічним запаленням печінки до та після проходження курсу куркумінової дієти. Треба сказати, що гризуни споживали їжу з добавками куркуміну протягом 4-8 тижнів. Як з'ясувалося, такий раціон зменшує блокування жовчних проток та пошкодження клітин печінки. Натомість, у мишей, що споживали звичайну їжу, подібного ефекту не спостерігалося. Цікаво, і те, що здоров’я піддослідних мишей, які харчувалися куркуміном протягом чотирьох тижнів, стало не гіршим, ніж у мишей, які сиділи на куркуміновой дієті вдвічі довше.

Джерело: km.ru


Інші новини розділу