Швидкість зникнення лісів знизилася Автор: Lesly · Опубліковано: 26.03.2010 13:46 · Розділ: Екологія

За 10 років з 2000 по 2010 р. наша планета вперше за всю історію спостережень втратила менше лісів, ніж у попередньому десятилітті. Так протягом першої декади XXI ст. людство щороку вирубувало 13 млн. га лісу, що на 3 млн. гектарів менше ніж це було раніше, значиться звіті Продовольчої та сільськогосподарської організації (ФАО) ООН.

За останнє десятиліття щорічні чисті втрати площі лісів становили 5,2 млн. га, чого вдалося досягти за рахунок активного відновлення лісу в Китаї, Індії та інших країнах, у порівнянні з 8,3 млн. у дев’яностих роках минулого століття. Сьогодні площі лісів на планеті займають близько 4 млрд. гектарів, що становить 31% від загальної площі суші; при цьому, близько 7% цих площ "заселяють" дерева, висаджені людиною.

В Південній Америці та Африці триває нещадна вирубка лісів. Фото взято з сайту fsc-watch.org
В Південній Америці та Африці триває нещадна вирубка лісів. Фото взято з сайту fsc-watch.org

"Вперше ми можемо довести, що глобальна швидкість, з якою зникають ліси, знизилася в результаті узгоджених зусиль як на локальному, так і на міжнародному рівні", - повідомив заступник керівника ФАО Едуардо Рохас.

У звіті "Оцінка глобальних лісових ресурсів" говориться і про те, що хоча деякі регіони, наприклад Азія і Європа, зуміли вийти на досить великий відсоток чистого приросту площі лісу і цим самим покращити ситуацію в усьому світі, на деяких територіях все ще триває стрімка вирубка лісів.

Зокрема, це стосується Південної Америки та Африки, де чиста площа лісів щорічно скорочувалася на 4 млн. і 3,4 млн. га відповідно. Втрачала ліси і Австралія, щоправда в значно менших розмірах - 0,5 млн. га на рік, що ймовірно викликане глобальною зміною клімату.

Натомість, п'ятірка країн-лідерів за загальною площею лісів (Канада, США, Росія, Бразилія та Китай) за інформацією дослідників, у 2000-2010 рр. щорічно розширювали території лісових насаджень на 50 000-250 000 гектарів.

Джерело: vedomosti.ru


Інші новини розділу