У велоцираптора з'явився родич Автор: Andriy · Опубліковано: 26.03.2010 12:42 · Розділ: Наука

Фото взято з сайту vokrugsveta.ru
Фото взято з сайту vokrugsveta.ru

Відповідно до статті в журналі Zootaxa, два аспіранти, які працювали на розкопках, очолюваних доктором Cю Синь з Китайської академії наук, Китай, розкопали в районі Внутрішня Монголія кістяк динозавра довжиною 1,8 м, що чудово зберігся. Приблизна довжина динозавра становила близько 2,5 м. Імена аспірантів: Майкл Піттман (Michael Pittman) з Лондонського університетського коледжу і Джон Чойньер (Jonah Choiniere) з університету Джорджа Вашингтона. Розкопки ведуться спільно декількома університетами.

Динозавр відноситься до дромаеозаврідів (dromaeosaurid) - сімейства Тероподів (theropod), від яких беруть початок сучасні птахи. Вчені присвоїли стародавній особі назву Linheraptor exquisitus. Скелет датується пізнім крейдяним періодом. Про це повідомляє BBC News.

Незважаючи на поважний вік - між 145 і 65 млн років до н.е. - Скелет виглядає дуже добре, з повним набором кігтів і зубів. Китайські вчені описали деякі характерні риси ніг і щелеп, що дозволяють сміливо відносити динозавра до дромаеозаврідів.

Назва dromeozaurid означає, «ящірка, що біжить», це хижаки. У нової особи знайдені, зокрема, характерні для цього виду, що пересувається на задніх кінцівках, особливості кігтів.

Відкритий динозавр є новою генетичною гілкою серед дромаеозаврідів. Він дуже схожий на велоцираптора (Velociraptor) - великого м'ясоїдного хижака, що входить в теж сімейство, але не є його безпосереднім родичем.

Нагадаємо, минулого року в південній частині штату Юта, США, був виявлений на даний момент найбільш повний з усіх скелетів терізінозавра. Цей динозавр жив близько 93 млн років тому. У живому стані його довжина становила близько 4 м. Знахідка пролила світло на еволюцію системи живлення динозаврів у стародавні часи. Наприклад, вона дозволяє припустити, що типові хижаки на зразок велоцираптора розвинулися з куди більш «безпечних» травоїдних предків.

А перед цим був виявлений динозавр, названий Hesperonychus, що означає «кіготь із Заходу», який був розміром менше домашньої кішки і важив всього 2 кг. Крихітна істота, яка становить усього 0,5 м в довжину, мешкала в Північній Америці близько 75 млн років тому, в пізній крейдяний період. За своєю будовою вона нагадувала велоцираптора, однак харчувалася комахами, дрібними ссавцями і дитинчатами інших динозаврів.

Джерело vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.