Циркулюючі пухлинні клітини - ще одне джерело інформації про стан пухлин, локалізованих в організмі пацієнтів Автор: Andriy · Опубліковано: 26.03.2010 09:56 · Розділ: Медицина

На малюнку представлена пухлинна клітина, що розповсюджується з потоком крові. Фото взято з сайту sci-lib.com
На малюнку представлена пухлинна клітина, що розповсюджується з потоком крові. Фото взято з сайту sci-lib.com

Однією з найбільш небезпечних властивостей ракових пухлин є їх здатність до метастазування – вміння поширюватися по організму. З цієї причини онкологи дуже сильно потребують засобів, які б дозволили виявляти пухлинні клітини, які відщепились від новоутворення та готові проникнути у здорові тканини організму. Мова йде про циркулюючі пухлинні клітини (ЦПК). Їх виявлення здатне в цілому підвищити ефективність лікування пацієнтів, що хворіють на рак.

«Проблема циркулюючих пухлинних клітин стає все більш і більш актуальною. Зокрема, методики, які дозволяють виявляти ЦПК, розвивалися як засіб боротьби з пухлинами молочних залоз. Однак поки дані методики не володіють тією ефективністю, яка необхідна для того, щоб успішно виявляти ЦПК, які могли б дати нам потрібну інформацію про рівень розвитку пухлин пацієнтів», - говорить Массімо Крістофаніллі (Massimo Cristofanilli, завідувач кафедрою медичної онкології при онкологічному центрі Фокс-Чейз).

В даний час у США існує тільки одна методика, схвалена управлінням з контролю за продуктами харчування та медичними виробами США, що дозволяє виявляти циркулюючі пухлинні клітини. Ця методика називається CellSearchTM system. За своєю суттю - це звичайний аналіз крові, по якому медики можуть судити лише про кількість ЦПК, наявних в організмі пацієнтів.

Для того, щоб отримати більш повну інформацію про ступінь розвитку пухлини необхідно використовувати методи, які дозволяли б збирати дані не тільки про кількість ЦПК, а й про їх якісному стані, вважає доктор Крістофаніллі.

Джерело sci-lib.com


Інші новини розділу