Люди, які щиро посміхаються, живуть довше Автор: Lesly · Опубліковано: 26.03.2010 08:59 · Розділ: Наука

Людина, яка має звичку широко посміхатися, а також глибокі зморшки біля очей, найбільш ймовірно проживе довге життя. До таких висновків в ході дослідження прийшли вчені під керівництвом Ернеста Абеля з університету Мічигані (США).

Загалом, в ході роботи було вивчено 230 фотографій гравців американської вищої бейсбольної ліги, які почали грати до 1950 року. Фотокартки поділили на групи у відповідністю з посмішкою, оцінюючи їх як "неусміхнені", якщо вони незворушно дивилися в об’єктив; "частково усміхнені", якщо в усмішці брали участь тільки м'язи навколо губ, і як "усміхнені", якщо при цьому брали участь рот, щоки й очі.

Люди, які широко посміхаються, живуть довше. Фото взято з сайту rd.com
Люди, які широко посміхаються, живуть довше. Фото взято з сайту rd.com

Дослідники аналізували фотографії гравців з бейсбольного реєстру за 1952 рік. Про цих професіоналів є повні статистичні дані, як наприклад, рік народження, індекс маси тіла, сімейний стан а також тривалість кар'єри, яка відображала їхню фізичну форму. Вичерпна інформація про них дала можливість науковцям оцінити й інші фактори, здатні вплинути на тривалість життя.

З гравців, які померли до 1 червня минулого року, "неусміхнені" прожили в середньому 72,9 року. Люди з "частковою посмішкою" в середньому померли у віці 75 років, у той час як володарі широких посмішок дожили до поважного віку - в середньому переживши межу 79,9 року.

"Якщо враховувати, що інтенсивність посмішки відображає основний емоційний настрій людини, результати цього дослідження збігаються з даними іншого дослідження, що демонструє, що емоції позитивно впливають на психічне і фізичне здоров'я, а також на довголіття", - підсумували дослідники.

Джерело: vesti.az


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.