Японці навчилися перемагати страх Автор: Lesly · Опубліковано: 25.03.2010 13:59 · Розділ: Наука

Японські дослідники запропонували новий метод боротьби із страхом, який передбачає введення в головний мозок знеболюючого препарату.

Науковці запевняють, що один укол лідокаїну, введений в мозочок, здатний звільнити від страху. До таких висновків вчені прийшли, провівши серію експериментів на золотих рибках.

Всього один укол лідокаїну дозволить забути, що таке страх. Фото взято з сайту freeuni.edu.ge
Всього один укол лідокаїну дозволить забути, що таке страх. Фото взято з сайту freeuni.edu.ge

У ході роботи дослідники спочатку виробили у піддослідних рибок рефлекси, пов'язані зі страхом. Після цього, тваринкам зробили ін'єкції лідокаїну в мозочок і повторили експеримент, в результаті якого рибки раніше переживали страх.

Однак, після введення знеболюючого, учасники експерименту вже не реагували на небезпеку. При цьому всі інші реакції не зазнали жодних змін. Безстрашність проходила тільки із закінченням дії введеного препарату.

Фахівці стверджують, що це надзвичайно багатообіцяюче відкриття, яке можна буде використовувати при розробці нових методів лікування різних фобій.

Джерело: passion.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.