Виявлено ще одного родича Homo sapiens Автор: Lesly · Опубліковано: 25.03.2010 12:53 · Розділ: Наука

Дослідники розшифрували послідовність мітохондріальної ДНК представника нового виду Homo, останки якого було виявлено під час розкопок поблизу Денисової печери, що знаходиться в Алтайському краї (РФ). Вік скам'янілостей становить 38-40 тисяч років.

Російські вчені, що виявили древні кістки, спочатку припустили, що вони належали неандертальцю, оскільки їх останки раніше вже траплялися в Алтайському краї. Через кілька років після цього відкриття, зразок кістки було передано в інститут Макса Планка (Німеччина), де були проведені подальші дослідження.

Денисова пещера, поблизу якої було виявлено останки раніше невідомого виду людей. Фото взято з сайту altaidiscovery.ru
Денисова пещера, поблизу якої було виявлено останки раніше невідомого виду людей. Фото взято з сайту altaidiscovery.ru

В 2009 році німецькі вчені під керівництвом Сванте Паабо повністю розшифрували геном "неандертальця", виділивши з переданої з Росії кістки мітохондріальну ДНК. Як відомо, мітохондріальна ДНК знаходиться не в ядрі, а в клітинних органелах мітохондріях. Вона значно менша ядерної, а тому її легше виділити із скам’янілостей.

Отриману послідовність вчені порівняли з мітохондріальною ДНК сучасних людей та неандертальців, в результаті чого було встановлено, що вона відрізняється від генетичного матеріалу сучасних людей 385 нуклеотидами, а від геному неандертальців - 202 нуклеотидами. Така значна відмінність свідчить про те, що в Денисовій печері було виявлено останки раніше невідомого виду людей.

Спеціалісти припускають, що новий вид відокремився від загального еволюційного дерева близько мільйона років тому. Якщо висновки німецьких вчених підтвердяться, то "алтайський" представник роду Homo стане першим родичем Homo sapiens, виявленим з допомогою ДНК.

Джерело: rtkorr.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.