Прощання з чергами: Каси більше не знадобляться Автор: Andriy · Опубліковано: 25.03.2010 11:47 · Розділ: Нові технології

Нещодавно розроблена технологія радіочастотної ідентифікації (RFID) може розпочати початок ери безкасового обслуговування. Недорогий друкований передавач може бути непомітно вбудований в упаковку, даючи покупцям можливість просто пройти з візком повним овочів або інших продуктів повз сканер, який контролюватиме всі предмети одним махом, виведе суму, спише її з рахунку покупця і скорегує дані про кількість товару в залі.

Поки радіоідентифікаційні ярлики занадто великі, щоб замінити собою баркод. Фото взято з сайту popmech.ru
Поки радіоідентифікаційні ярлики занадто великі, щоб замінити собою баркод. Фото взято з сайту popmech.ru

Більш просунуті версії можуть навіть збирати інформацію про сам магазин, надаючи керівництву дані про те, де кожна упаковка знаходиться в кожний момент часу.

Вчені з Райсовського університету, працюючи спільно з командою, очоленою Ге-джин Чо з корейського національного університету Санчон, створили нову технологію, засновану на використанні чорнила з вуглецевими нанотрубками для принтерів, вперше розроблених в Райсовській лабораторії імені Джеймса Тура. Чорнило використовуються для створення тонкоплівкових транзисторів, які можуть бути надруковані на папері або пластику, вони є ключовим елементом радіочастотної ідентифікації.

«Ми перебуваємо на шляху до суспільства, в якому радіочастотна ідентифікація буде грати ключову роль», - каже Чо, професор друкованої електротехніки з університету Санчон, який припускає, що технологія буде готова через п'ять років. Чо і його команда розробляють і електроніку, і сам процес друку, що, за словами професора, знизить вартість друку міток до пенсу за штуку і зробить їх повсюдно поширеними.

Мітки радіочастотної ідентифікації і так вже практично всюди, вони використовуються для ідентифікації і відстеження різних речей, починаючи від сільськогосподарських тварин і закінчуючи контейнерами та бібліотечними книгами. Але до сьогоднішнього дня мітки були, як правило, виконані на силіконовій основі. Паперові або пластикові ярлички, надруковані прямо на упаковці, можуть істотно знизити вартість, а друкарський процес, який використовує глибокий друк, може замінити баркод, який сьогодні розташований практично на всьому, що ми купуємо.

Вчені вже розробили триступеневий процес друку однобітних міток, що включають у себе антену, електроди й шар діелектрика на полімерній плівці. Зараз йде робота над шістнадцятибітними ярликами, які будуть здатні вмістити необхідну кількість інформації і також будуть друкуватися на папері.

Учені говорять, що радіоярлики практичні, тому що пасивні - вони включаються в присутності радіохвиль певної частоти і повертають інформацію, яка в них міститься. «Якщо немає джерела живлення, немає і терміну служби. Коли вони приймають сигнал, вони починають випускати промені», - каже Тур.

На шляху нової технології на ринок є кілька перешкод. По-перше, розмір пристрою повинен бути скорочений до розміру баркоду. По-друге, зона дії повинна бути збільшена.

«Зараз передавач повинен бути розташований досить близько до ярлика, але це відстань постійно збільшується, - каже Тур. - На практиці, щоб порахувати всі речі, що лежать у візку, радіус дії повинен становити метр. Але в ідеалі хотілося б отримати систему, яка дозволяє миттєво отримувати інформацію про все, що знаходиться в магазині: про те, що лежить на полицях, про терміни придатності, про все».

«300 метрів - і у вас є повна інформація про кожну річ на складі. Якщо щось впало за полицю, ви знаєте про це. І якщо термін придатності скоро закінчиться, ви знаєте, що потрібно перемістити цей предмет у перший ряд - ну, або до кошику».

Тур також дав пояснення з приводу долі нанотрубок в упаковці. «Кількість використовуваних в мітці нанотрубок, можливо, менше пікограма. Це означає, що вам знадобиться цілий трильйон міток, щоб отримати грам нанотрубок. Наш реактор створює грам нанотрубок за годину, і цього достатньо, щоб забезпечити ярликом кожну річ. Насправді, в навколишньому середовищі більше нанотрубок в силу природних причин, так що ризик не можна назвати навіть мінімальним, він просто мікроскопічний».

Джерело popmech.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.