В космосі виявлено величезного дракона Автор: Lesly · Опубліковано: 25.03.2010 11:21 · Розділ: Цікаві факти

Нещодавно було виявлено незвичайну планетарну туманність NGC 5189. Комусь вона нагадує міфічного дракона, а хтось бачить в ній звичайну двійку, або перевернену латинську букву S. Детально робота вчених описана в прес-релізі Європейської південної обсерваторії (ESO).

Навіть для непрофесіоналів очевидно, що форма NGC 5189 суттєво відрізняється від "класичної", адже, як відомо, планетарні туманності мають округлу форму. На даний час для вчених залишається загадкою, чому цей об’єкт має незвичайну будову.

Комусь NGC 5189 нагадує міфічного дракона, а хтось бачить в ній звичайну двійку. Фото взято з сайту gemini.edu
Комусь NGC 5189 нагадує міфічного дракона, а хтось бачить в ній звичайну двійку. Фото взято з сайту gemini.edu

Планетарна туманність утворюється в результаті загибелі невеликої зірки (масою 0,3-0,6 сонячних), що скидає свої зовнішні газові оболонки. При цьому, десь-не-десь оболонки "випинаються" у формі бульбашок, які схожі на величезні планети. Звідси і назва туманностей – планетарні.

Минулого року повідомлялося про те, що інший колектив дослідників виявив новий клас об'єктів - споріднені планетарні туманності. Відкриття було названо суперпланетарними туманностями. Вчені припускають, що вони утворилися після загибелі зірок, маса яких становить від однієї до восьми сонячних.

Джерело: profm.ru


Інші новини розділу