Альтернативні засоби для миття рук більш ефективні, ніж основні Автор: Andriy · Опубліковано: 25.03.2010 07:59 · Розділ: Краса і здоров'я

Альтернативні засоби для очищення поверхні рук, що містять етанол, дуже ефективно видаляють риновірусну інфекцію, котра локалізуються на шкірі рук. Фото взято з сайту sci-lib.com
Альтернативні засоби для очищення поверхні рук, що містять етанол, дуже ефективно видаляють риновірусну інфекцію, котра локалізуються на шкірі рук. Фото взято з сайту sci-lib.com

Результати недавніх досліджень показали, що альтернативні засоби для миття рук, що містять етанол у багато разів ефективніше звичайного мила видаляють риновіруси з поверхні шкіри рук. Подібні засоби, що містять як етанол, так і органічні кислоти виявляють сильну протиінфекційну активність протягом певного часу після застосування.

Нагадаємо, риновірусна інфекція - це причина виникнення нежиті. Приблизно 30-35% всіх випадків виникнення нежиті у дорослих людей відбуваються з вини риновірусів. Дана інфекція передається здоровим людям при спілкуванні з її носіями. У рамках проведення наукової роботи експериментатори порівняли ефективність дії засобів для миття рук, що містять етанол, з ефективністю, що відзначається при використанні звичайного мила. Автори роботи запросили здорових добровольців для проведення експериментальної частини досліджень. Далі вчені подали вірусну інфекцію на пальці учасників експерименту. Потім у випадковому порядку людей розділили на 6 груп, по типу засобів, які були використані в кожній окремій групі для дезинфекції поверхні шкіри рук.

Результати даного дослідження показали, що засоби для миття рук, в основі яких лежить етиловий спирт, видаляють 80% риновірусної інфекції, виявленої на руках людини. Таким чином дані засоби для миття рук значно ефективніше справляються із завданням дезинфекції поверхні шкіри рук, ніж звичайна вода і розчин мила у воді. Важливо відзначити, що миття рук з допомогою мила дозволяє видалити лише 31% риновірусної інфекції.

Так само дослідники проаналізували ефективність використання засобів для миття рук, що містять як етанол, так і органічні кислоти. З'ясувалося, що такі засоби ефективно захищали руки випробовуваних від риновірусної інфекції протягом 2-4 годин після застосування.

Більш детальні результати досліджень можна знайти в березневому номері видання «Antimicrobial Agents and Chemotherapy».

Джерело sci-lib.com


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.