Встановлено причину непереносимості кави Автор: Lesly · Опубліковано: 25.03.2010 08:51 · Розділ: Наука

Дослідники стверджують, що 20% населення земної кулі при вживанні кави переживають неприємні відчуття в шлунку. Медики припускають, що причиною цього є речовини, які містяться в напої: вони спричинюють надмірне продукування соляної кислоти. Деякі любителі кави борються з цими малоприємними відчуттями з допомогою ліків або, споживаючи продукти без кофеїну.

А в США запропонували інший вихід з цієї ситуації: тут все більше людей переходять на спеціальні сорти кави, що продаються з позначкою "Безпечно для шлунка". Науковці Вероніка Сомоза, професор Віденського університету, і Томас Хоффман, професор Мюнхенського університету стверджують, що основна проблема в цьому випадку – відсутність досліджень щодо подразнюючої дії кави та її компонентів. "Поки що виробники вказують на деяких сортах кави, що вони не шкідливі для шлунка. Такі зерна спеціально обробляються парою або особливими речовинами, щоб знизити кількість подразнюючих шлунок компонентів. Однак ефективність подібних методів не доведена", - зазначають фахівці.

20% населення земної кулі при вживанні кави переживають неприємні відчуття в шлунку. Фото взято з сайту coffeebeans.ie
20% населення земної кулі при вживанні кави переживають неприємні відчуття в шлунку. Фото взято з сайту coffeebeans.ie

Для того щоб вивчити властивості речовин, що містяться в каві, вчені створили культуру клітин слизової оболонки шлунка, на які в ході дослідження впливали різними варіантами кавових напоїв. В результаті цього експерименту були виділені речовини, які викликають гіперпродукування кислоти в шлунку. Ними виявилися катехол, кофеїн та інші.

"Отримані нами дані вперше продемонстрували, які саме сполуки провокують збільшення продукування соляної кислоти в шлунку. Це кофеїн, катехол і N-алкол-5-гідрокситриптамід. Більшість цих речовин дійсно видаляються при паровій або хімічній обробці кавових зерен. Важливо те, що отримані результати підтвердили відсутність якогось одного подразника. Негативний вплив кави на шлунок обумовлений всіма перерахованими компонентами разом", - зазначила доктор Сомоза.

Дослідники переконані, що їхнє відкриття "може полегшити життя багатьом людям, що страждають підвищеною чутливістю до кави". "Крім того, - пишуть вони, - результатом даного дослідження може стати інший спосіб приготування кавового напою, з іще більш насиченим смаком і ароматом".

Несподіваною для науковців виявилася здатність одного з компонентів кави - N-метилпіридину (NMP) блокувати продукування шлунком соляної кислоти. Ця речовина міститься тільки в обсмажених зернах. Проте цим відкриттям дослідження не завершилися: вчені поставили перед собою мету розробити новий спосіб обробки кавових зерен, при якому в напої міститиметься рекордна кількість NMP. І цілком ймовірно, що вже в другій половині 2010 року добровольці зможуть відчути смак нової кави.

Джерело: newsland.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.