Найбільший скарб, виявлений у Британії, залишиться у державній власності Автор: Lesly · Опубліковано: 24.03.2010 16:09 · Розділ: Культура

Британські ентузіасти зібрали 3,3 мільйона фунтів стерлінгів для того, щоб зберегти в державній власності найбільший в історії англосаксонський скарб. Кошти були зібрані для того, щоб уникнути розпродажу безцінних знахідок в руки приватних осіб. Колекцію розподілять між музеями Бірмінгема і Сток-он-Трента.

Треба сказати, що левову частку (1,285 мільйона фунтів) для покупки скарбу виділив фонд National Heritage Memorial, решта коштів були зібрані з пожертв організацій та окремих добровольців.

Золоті прикраси VII століття, виявлені на полі в Стафордширі. Фото взято з сайту lenta.ru
Золоті прикраси VII століття, виявлені на полі в Стафордширі. Фото взято з сайту lenta.ru

Скарб, який став найбільшою в історії коштовною знахідкою, було виявлено на полі в Стафордширі в липні 2009 року археологом-аматором з допомогою звичайного металошукача. Тоді було виявлено близько 1600 предметів, серед яких уцілілі частини шоломів, розп'яття, рукояті мечів. Всі ці артефакти виготовлені з 5 кілограмів золота і 1,3 кілограма срібла. Вчені віднесли знахідку до VII століття.

Зараз громадські організації мають намір зібрати ще 1,7 мільйона фунтів для створення необхідних умов для умов зберігання експонатів, а також для їх вивчення.

Джерело: bbc.co.uk


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?