Нова біометрія. Тепер і ніс видасть свого власника Автор: Andriy · Опубліковано: 24.03.2010 15:04 · Розділ: Нові технології

Кількість випадків розкрадання персональних даних продовжує зростати, і влада шукає шляхи використання фізичних характеристик людини для того, щоб відрізняти самозванців. Форма очей змінюється в залежності від виразу обличчя, а вуха можуть бути заховані, але вчені з Університету міста Бат виявили, що ніс рідко піддається змінам такого роду, і розробили техніку, що є досить багатообіцяючою з точки зору біометричної ідентифікації особи.

Для створення біометричної моделі носа використовувалися чотири знімки з різним освітленням. Фото взято з сайту popmech.ru
Для створення біометричної моделі носа використовувалися чотири знімки з різним освітленням. Фото взято з сайту popmech.ru

Команда вчених, очолювана доктором Адріаном Евансом, скористалася тривимірною фотосистемою під назвою Photoface, плодом спільних зусиль дослідників з Західноанглійського університету в Брістолі і Імперського коледжу в Лондоні. Добровольці надавали 4 фотографії, зроблених з різним освітленням, потім знімки піддавалися обробці спеціальним ПЗ, яке проаналізувало тіні, кольори, нахил поверхонь і глибину кожної точки, щоб згенерувати складене зображення з унікальним рівнем деталізації.

Замість того, щоб використовувати дані зі всього обличчя, команда сконцентрувалася на характеристиках спинки носу, кінчика носу і перенісся. Вивчення кривизни спинки в поєднанні з вимірюваннями кінчика носа і перенісся дало вченим можливість розділити всі носи на 6 основних груп: римські, грецькі, нубійських, яструбині, «картоплею» і підвішений. Нова техніка продемонструвала високі показники точності в ідентифікації 36 добровольців, які брали участь у дослідженні, а значить, у цієї технології є потенціал з точки зору біометрії.

Коментуючи це дослідження, доктор Еванс сказав: «Не існує єдиної «чарівної» біометрії - райдужна оболонка ока добре підходить для ідентифікації, але її важко акуратно зняти і вона може бути легко закрита повіками або окулярами. Носи набагато легше сфотографувати і складніше приховати, так що система, упізнавання носів, могла б показати найкращі результати у випадках, коли люди не бажають співпрацювати, вона підходить і для прихованого спостереження. Ми просто випробували цю методику на невеликій кількості людей, але техніка виразно демонструє потенціал. Можливо, нашу технологію можна буде використовувати в поєднанні з іншими методами ідентифікації».

Команда вчених сподівається створити базу даних, щоб перевірити і поліпшити процес, крім того, заплановані тести, які покажуть, чи може нова техніка розрізняти членів сім'ї.

Джерело popmech.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.