Доведено, що «красива жінка змушує чоловіка відкинути сумніви» Автор: Andriy · Опубліковано: 24.03.2010 14:28 · Розділ: Цікаві факти

3D модель молекули тестостерону. Фото взято з сайту sci-lib.com
3D модель молекули тестостерону. Фото взято з сайту sci-lib.com

Як повідомляє видання «Social Psychological and Personality Science», присутність гарної дівчини збільшує не тільки рівень тестостерону в крові молодих людей, а так само підвищує їх фізичний ризик.

Такі висновки були зроблені за результатами вельми цікавого експерименту. Автори досліджень запросили для участі в ньому професійних скейтбордистів. Молодих людей попросили зробити кілька простих і складних трюків у присутності спершу стороннього чоловіка, а потім сторонньої, зовні привабливої дівчини. Рівень тестостерону скейтбордистів вимірювався після кожного трюку.

Дослідники намагалися проаналізувати те, як діяли молоді люди у критичний момент. Тобто, в той момент, в ході якого спортсмени оцінювали ймовірність успішного завершення трюку і за результатами цієї оцінки або продовжували виконувати трюк, або зупинялися і починали виконувати його заново. Подібна оцінка ситуації характерна для молодих людей, які знаходяться за кермом автомобіля або ось-ось готові вступити в бійку. Виявилося, що в присутності привабливої дівчини скейтбордисти були більш схильні ризикувати - виконувати і доводити до кінця ті трюки, які могли б закінчитися для них травмою. При цьому в крові молодих людей виявлявся значно підвищений рівень вмісту тестостерону.

На думку авторів, проведений експеримент підтверджує давнє літературне висловлювання: «Красива жінка змушує чоловіка відкинути сумніви».

Джерело sci-lib.com


Інші новини розділу