Дефіцит фосфору - це серйозна загроза для харчової промисловості Автор: Andriy · Опубліковано: 24.03.2010 12:15 · Розділ: Наука

Фотографія фосфатної породи (фосфоритної руди).Фото взято з сайту sci-lib.com
Фотографія фосфатної породи (фосфоритної руди).Фото взято з сайту sci-lib.com

Фосфор так само необхідний для сільського господарства, як і вода. Цей елемент надходить в організм культурних рослин з ґрунту. Він є дуже важливим для родючості ґрунтів і значно впливає на врожаї сільськогосподарських культур. Відсутність фосфору в ґрунті - це проблема, яка стає все більш актуальною з кожним днем. Її результатом може стати різке падіння врожайності різних сільськогосподарських культур.

«Якщо закрити очі на проблему зростаючого дефіциту фосфору, то її розвиток може викликати серйозні неприємності. Підраховано, що до 2035 року попит на фосфорні добрива буде перевищувати пропозицію»- каже Дана Корделл (автор дисертації, присвяченої проблемі нестачі фосфору в ґрунті, працівниця університету Лінкопінга, Швеція).

Нагадаємо, джерела фосфорних добрив - це фосфорити (фосфатна порода). Фосфорити - ресурс поновлювальний. Він використовується виключно в сільському господарстві. Більше 60% покладів фосфатної породи знаходяться в Китаї, Марокко, Західній Сахарі.

Дана Корделл стверджує, що дефіцит фосфору в ґрунті обумовлений не тільки зменшенням кількості фосфоритів. Справа в тому, що багато фермерських господарств не мають достатньої кількості грошей, щоб дозволити собі використовувати фосфорні добрива. Таким чином, фермери поступово погіршують родючість використовуваних ними ґрунтів.

«В даний час відчувається брак механізмів управління, які допомогли б зробити тривале використання фосфору в сільському господарстві більш надійним і ефективним», - каже Дана Корделл.

На думку Корделл, фосфор потрібно застосовувати у сільському господарстві, але необхідні принципи, які б дозволили зробити його застосування більш ефективним. Вона вважає, що людям потрібно їсти більше рослинної їжі, тому що більш грамотне використання харчового ланцюга, зрештою, збільшить ефективність застосування фосфору в сільському господарстві. У той же час необхідно вирішити, як можна використовувати фосфор, який є в пожнивних залишках, харчових відходах і людських екскрементах.

«Якщо зараз пустити все на самоплив, то з плином часу харчова промисловість ризикує потрапити в глибоку яму. Мова йде про підвищення зростання цін на добрива, прискорення темпів забруднення навколишнього середовища, зниження врожаїв, підвищення енергоспоживання і в цілому про погіршення якості харчування», - каже Дана Корнелл.

Джерело sci-lib.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.