Апарат для туристичних польотів у космос успішно пройшов випробування Автор: Lesly · Опубліковано: 24.03.2010 08:54 · Розділ: Цікаві факти

Американці успішно провели перше випробування SpaceShipTwo - приватного пасажирського корабля для здійснення суборбітальних космічних польотів. Випробувальний політ відбувся на полігоні в пустелі Мохаве (штат Каліфорнія), в ході якого літак-носій WhiteKnightTwo підняв космічний апарат в небо.

За задумом конструкторів WhiteKnightTwo буде виводити апарат з пасажирами до верхніх меж стратосфери, а потім SpaceShipTwo продовжуватиме свій політ самостійно до висоти 100 км, де пасажири певний час зможуть переживати невагомість та милуватися Землею. Загалом екскурсія на цьому літальному апараті триватиме 2,5 години.

Випробування корабля триватиме до кінця наступного року, після чого розпочнеться його комерційна експлуатація. Фото взято з сайту vesti.ru
Випробування корабля триватиме до кінця наступного року, після чого розпочнеться його комерційна експлуатація. Фото взято з сайту vesti.ru

Розробники повідомляють, що випробування корабля триватиме до кінця наступного року, після чого розпочнеться його комерційна експлуатація.

Апарат SpaceShipTwo був створений з ініціативи та за фінансової підтримки Річарда Бренсона, відомого британського мільярдера. А в січні 2008 року громадськість змогла побачити перші результати праці конструкторів. У грудні того ж року пройшли перші випробування літака-носія WhiteKnightTwo.

SpaceShipTwo зможе взяти на борт одночасно шість туристів, кожному з яких доведеться викласти за короткочасну екскурсію 200 тисяч доларів. Однак, ціна не злякала охочих стати суборбітальних туристами та відчути стан невагомості: сьогодні вже близько 330 осіб зголосилися прийняти участь в польоті.

Джерело: vesti.ru


Інші новини розділу