Водорості допоможуть подолати ожиріння Автор: Lesly · Опубліковано: 23.03.2010 15:47 · Розділ: Наука

Вчені з Великобританії запевняють, що одну з глобальних проблем людства – ожиріння - можна вирішити з допомогою звичайних морських водоростей, які вони пропонують додавати до хліба.

В ході попередніх досліджень було встановлено, що організм поглинає на 75% менше жиру, якщо до хліба, печива та йогуртів додавати морські водорості. Такі чудодійні властивості водоростей пояснюються вмістом природних волокон альгінату, що часто використовується у харчовій промисловості як згущувач. У великих кількостях ця речовина сприяє виведенню з організму до трьох четвертих жиру.

Морські водорості допоможуть людству подолати ожиріння. Фото взято з сайту compulenta.ru
Морські водорості допоможуть людству подолати ожиріння. Фото взято з сайту compulenta.ru

Тепер перед дослідниками постало наступне завдання - переконатися, що ефективність хліба з водоростями буде достатньою, щоб люди могли вживати його в тих же кількостях, що і звичайний та втрачати при цьому вагу. Якщо випробування увінчаються успіхом, то продукти з морськими водоростями стануть ефективним способом боротьби з ожирінням.

Зараз британські дослідники як ніколи раніше вивчають нові можливості для боротьби із зайвою вагою, оскільки діагноз «ожиріння» сьогодні мають на 20 відсотків більше жителів Туманного Альбіону, ніж півстоліття тому. За даними статистики, в 60-х роках тільки 1% чоловіків і 2% жінок мали серйозні проблеми із зайвою вагою, а в наш час на ожиріння страждають 25,2% британців та 27,7% британок. Цікаво і те, що наприкінці 50-х років середня вага чоловіка становила близько 65 кг, а жінки - 55. Натомість, на сьогоднішній день ці показники становлять 83,6 кг та 70,2 кг відповідно.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.