Виявлено ранню картину Рафаеля Автор: Lesly · Опубліковано: 23.03.2010 13:35 · Розділ: Культура

Найближчим часом в Швеції на огляд громадськості буде представлено одну з найбільш ранніх робіт італійського майстра епохи Відродження Рафаеля Санті, яку він написав у віці 15-16 років. Картина протягом більш ніж трьохсот років зберігалася в одній з приватних колекцій.

Мова йде про полотно, на якому зображено містичні заручини святої Катерини. Про авторство Рафаеля заговорили зовсім недавно, після того, як на картині було виявлено автограф художника: в декоративний орнамент вписано букви RAPHAEL SANT. Робота приблизно датується 1499 роком. Отже написати її починаючий художник, який народився у 1483 році, міг у віці 15-16 років. Наявність підпису майстра робить картину найбільш ранньою з відомих робіт Рафаеля.

Напис, що дозволив встановити автора картини зроблено на орнаменті позаду Діви Марії. Фото взято з сайту discovery.com
Напис, що дозволив встановити автора картини зроблено на орнаменті позаду Діви Марії. Фото взято з сайту discovery.com

Алессандро Веццосі, директор музею Леонардо да Вінчі в Швеції розповів, що достовірність автографа була підтверджена в ході лабораторних досліджень. Приналежність картини пензлю юного Рафаеля не викликає сумніву, оскільки робота є досить "незрілою" і демонструє перші кроки майбутнього великого художника.

Знахідка буде представлена широкому загалу в суботу в шведському місті Гетеборг, де відкриється виставка "… І сталося світло". Тут будуть представлені релігійні шедеври трійки великих митців епохи Ренесансу – Мікеланджело, Леонардо да Вінчі та Рафаеля.

Джерело: discovery.com


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?