Розроблена нова вакцина для боротьби з туберкульозом Автор: Andriy · Опубліковано: 23.03.2010 11:25 · Розділ: Медицина

Колонії Mycobacterium tuberculosis. Даний вид мікроорганізмів є збудником туберкульозу. Фото взято з сайту sci-lib.com
Колонії Mycobacterium tuberculosis. Даний вид мікроорганізмів є збудником туберкульозу. Фото взято з сайту sci-lib.com

Повторна імунізація раніше вакцинованих проти туберкульозу дорослих людей допоможе поліпшити вміння організму справлятися з агентами, який ініціює розвиток зазначеного вище захворювання, потрапляючи в організм людини. Такі висновки були зроблені на підставі результатів досліджень, проведених в Південній Африці.

«Зараз існує потреба в нових, більш ефективних вакцинах проти туберкульозу. Так само важливо перевірити, чи можна безпечно використовувати дані вакцини в тих місцях, де туберкульоз є досить поширеним захворюванням, наприклад, у Південній Африці»- говорить Віллем Ханеке (Willem Hanekom, співавтор досліджень, працівник місії SATVI - South African Tuberculosis Vaccine Initiative).

Нагадаємо, за даними ВООЗ, щорічно від туберкульозу вмирає величезна кількість людей (близько 1,7 млн.). У ході дослідницької роботи, проведеної науковцями з SATVI, вперше було вивчено вплив вакцини, сконструйованої на основі аденовірусу-35, на організм людини. Аденовірус-35 є досить привабливим для розробників вакцин тим, що відносно мала кількість людей зазнала дії даного штаму.

Мова йде про вакцину «Аерас-402» (Aeras-402), розробленої шляхом штучного ослаблення вірусу в лабораторних умовах: учені позбавили штам вірусу, який був взятий за основу вакцини, можливості реплікуватись, отже, і завдавати шкоди організму. Потім дослідники впровадили в аденовірус ті частинки бактерій - збудників туберкульозу, які стимулюють імунну систему людини у відповідь на потрапляння даних часток в організм.

«Нам вдалося показати, що створена вакцина безпечна для її використання дорослими людьми, які раніше були щеплені від туберкульозу за допомогою БЦЖ (вакцина Кальметта - Герена). В експериментах «Аерас-402» зміг стимулювати імунну систему таким чином, щоб захистити організм від розвитку туберкульозу: відбувалася активація Т клітин CD4 і CD8. На сьогоднішній день це перший випадок ефективної активації Т клітин CD8 за допомогою розробленої вакцини»- говорить доктор Ханеке.

В даний час дослідження «Аерас-402» тривають.

Більш детальні результати досліджень опубліковані у виданні «American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine».

Джерело sci-lib.com


Інші новини розділу