Динаміки на основі нанотехнологій Автор: Andriy · Опубліковано: 23.03.2010 10:30 · Розділ: Нові технології

Відомо, що нанотрубки, скріплені в пластини, під впливом електрики можуть видавати звук, але вчені з Техаського університету в Далласі пішли далі: вони сформували з цих платівок множину, що видає високоякісний звук завдяки лазеру.

На динаміки не дуже схоже, але вчені стверджують, що ці листки здатні видавати звуки. Фото взято з сайту popmech.ru
На динаміки не дуже схоже, але вчені стверджують, що ці листки здатні видавати звуки. Фото взято з сайту popmech.ru

Це вражаючий крок вперед у виробництві акустичних систем, тому що такі системи можуть бути використані для створення невидимих бездротових колонок, придатних для вбудовування в стіни, вікна, екрани комп'ютерів, машини - список можна продовжувати до нескінченності.

Акустичні властивості електрифікованих нанотрубок вже відомі. Попередні дослідження показали, що під впливом змінного струму листи нанотрубок можуть видавати звук. Група вчених виявила, що різноманітні звуки можна витягти з вертикально розташованих «листів», що з вигляду нагадують чорний оксамит. Більш того, дослідники відкрили, що високоякісний звук може бути створений, коли ці «листи» опромінюються світлом лазера, що коливається в діапазоні акустичних частот.

«Відмінною особливістю різних систем нанотрубок є чорний колір і висока електропровідність, - говорить доктор Михайло Козлов, вчений і керівник дослідження. - Їх темна струмопровідна поверхня може бути легко нагріта лазером або електрикою, що в свою чергу викличе зміни в тиску повітря, що оточує нанотрубки - саме це ми і сприймаємо у вигляді звуку. Це явище має назву фото-або термоакустичного ефекту, і саме цей принцип Александ Белл використовував при створенні першого телефону».

При використанні лазера динамік з нанотрубок не потребує підведення електрики, тому бездротові колонки можуть бути вмонтовані в будь-який матеріал. «Динаміки з нанотрубок дуже тонкі, легкі і майже прозорі, - говорить Козлов. - У них немає рухомих частин, і вони можуть бути прикріплені до будь-якої поверхні, роблячи її акустично активною. Ці динаміки можна вбудувати в телевізор або монітор, стіни квартири або вікна, адже по суті вони - практично невидимі смужки плівки, які можуть «розмовляти».

Динаміки можуть бути також застосовані для заглушення звуку, в такому випадку, вони будуть працювати за тим же принципом, який сьогодні використовують звукопоглинаючі технології.

Джерело popmech.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.