Башта у шкірі: Технології омолодження Автор: Andriy · Опубліковано: 23.03.2010 09:36 · Розділ: Нові технології

Знамениті, але стрімко старіючі висотні будівлі Сіднея вирішено «омолодити». Зробити це міська влада австралійської столиці планує за допомогою інноваційної «шкіри».

Колись, в 1960-і, башта виглядала незвично і фантастично, але сьогодні враження вже не те. Фото взято з сайту popmech.ru
Колись, в 1960-і, башта виглядала незвично і фантастично, але сьогодні враження вже не те. Фото взято з сайту popmech.ru

Честь розробки цієї цікавої технології належить міжнародній архітектурній лабораторії LAVA. Спочатку «проста, недорога, легка у використанні шкіра» створювалася для знаменитої Вежі сіднейського Технологічного університету (UTS), яка зведена ще у 1960-х і сьогодні потребує серйозної реконструкції. Колись її зовнішній вигляд і архітектурні рішення були просто революційними, але з того часу споруда постаріла і вже не виглядає настільки цікавою. «Шкіра для вежі» Tower Skin повинна вдихнути в неї нове життя.

Але в підсумку ідея виявилася досить багатообіцяючою, щоб влада звернула на неї увагу, як на більш універсальний засіб підтримки старіючих будівель - і перетворення їх у ще більш вражаючі архітектурні споруди.

Tower Skin - прозорий кокон, під яким для будівлі створюється оптимальний мікроклімат. Збираючи сонячну енергію, це покриття використовує її для живлення вентиляційної системи, а надлишки віддає в загальну енергосистему будівлі. Збирається і дощова вода, і просто атмосферна волога, передаючись прямо у водопровід. Під такою «шкірою» споруда оберігається від пікових температурних впливів.

З новою «шкірою» вона поверне собі колишній «культовий» статус. Фото взято з сайту popmech.ru
З новою «шкірою» вона поверне собі колишній «культовий» статус. Фото взято з сайту popmech.ru

Крім того, композитний текстильний матеріал дуже легкий, просто накидається на встановлені на даху елементи і вільно обтікає стіни. За висловом авторів, «максимальний зоровий вплив при мінімальних матеріальних витратах».

Ну а коли приходить ніч, Tower Skin перетворює будинок в динамічну світлову скульптуру. Вона не просто сама підсвічується, але працює, як сучасна світлова панель, здатна відображати корисну інформацію або просто крутити цікаве слайд-шоу.

Як говорить один з керівників студії LAVA, «наша пропозиція об'єднує принципи архітектури, моди, медіа і комунікацій у цілісному рішенні». Технологія з тією ж легкістю може бути застосована і до будь-яких інших споруд, збільшуючи їх технологічність і осучаснюючи зовнішній вигляд.

Джерело popmech.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.